Technologia Titanium polega na połączeniu na etapie obróbki plastycznej tworzywa profilu, najwyższej jakości PCV z domieszką tlenku tytanu. Tlenek tytanu (IV) to nieorganiczny związek chemiczny, składający się z cząsteczki tytanu i dwóch cząsteczek tlenu. Substancja ta, ze względu na swoje właściwości znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle. Wykorzystywana jest m.in. jako naturalny barwnik, stąd nazywana jest często tytanową bielą. Stosowana jest także jako mineralny filtr promieni UV, tworząc odporną barierę przeciwsłoneczną.
Uzyskany w tytanowej technologii profil okienny wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi: wyjątkową sztywnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co umożliwia produkcję bardzo dużych, stabilnych konstrukcji. Tlenek tytanu nadaje oknom nieskazitelnie białą barwę, odporną na odbarwienia i skutki działania promieni słonecznych.
Gwarancją wytrzymałości profili na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne oraz negatywne działanie promieniowania słonecznego jest certyfikat potwierdzający klasę S, przyznany przez niemiecki instytut SKZ- TeConA Gnbh. Warto podkreślić, że proces ściśle nadzorowanej produkcji nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a wszystkie odpady produkcyjne przeznaczane są do recyklingu.
BUDVAR Centrum dysponuje wyłącznymi prawami do wykorzystywania znaku towarowego TITANIUM Technology w produkcji okien. Do wszystkich produkowanych okien i drzwi z PCV dołączany jest certyfikat, potwierdzający, że profile wykorzystywane w produkcji okien plastikowych produkowane są w Technologii Titanium.
źródło i zdjęcie: Budvar