Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Kleje do tapet Pronicel: Kompleksowy przewodnik

Tapetowanie to jedna z najprostszych i najbardziej efektownych metod odmiany wnętrza. Grupa Pronicel, bazując na ogromnym doświadczeniu oraz badaniach, oferuje pełną gamę produktów do przygotowania ścian oraz do samego tapetowania. W tym artykule przedstawimy kleje do tapet Pronicel, które cieszą się dużą popularnością na polskim rynku.

Kleje do tapet Pronicel: Kompleksowy przewodnik
Grupa Pronicel S.A. Kleje do tapet
www.grupapronicel.pl
Grupa Pronicel S.A. Kleje do tapet
Dane kontaktowe:
48 612 55 91, 500 699 808, 510 207 303
ul. Akacjowa 4/2, 02-534 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Dlaczego warto wybrać kleje do tapet Pronicel?

Kleje do tapet i fototapet: Pronicel oferuje kleje do różnorodnych tapet i fototapet, takich jak papierowe, akrylowe, winylowe, flizelinowe, z włókna szklanego oraz tekstylne. Dzięki temu możesz bez obaw wybrać odpowiedni klej do dowolnego typu tapety, którą chcesz użyć.

Skład i właściwości: Kleje Pronicel są produkowane na bazie CMC-NA (karboksymetylocelulozy sodowej) oraz skrobii modyfikowanej. Co to oznacza dla Ciebie? Te kleje łatwo rozpuszczają się w wodzie, są bezbarwne, bezwonne i mają neutralny odczyn pH, co sprawia, że są bezpieczne dla ścian i zdrowia domowników.

Zalety stosowania tapet

Estetyka i design: Tapety oferują nieograniczone możliwości aranżacyjne dzięki różnorodności materiałów, faktur i wzorów. Możesz swobodnie łączyć różne tapety, tworząc unikalne kompozycje, które odzwierciedlą Twój styl i gust.

Funkcjonalność: Tapety nie tylko pięknie wyglądają, ale również wyciszają i ocieplają wnętrze. Większość tapet doskonale tuszuje mankamenty ścian, co czyni je idealnym wyborem do pomieszczeń, które wymagają odświeżenia.

Jak przygotować ściany do tapetowania?

Aby tapetowanie przyniosło najlepsze efekty, ważne jest odpowiednie przygotowanie ścian. Oto kilka kroków, które warto wykonać:

  • oczyszczenie ścian: Usuń stare tapety i wszelkie zabrudzenia ze ścian. Upewnij się, że powierzchnia jest gładka i sucha.
  • wygładzenie nierówności: W razie potrzeby, użyj gładzi szpachlowej do wyrównania powierzchni.
  • gruntowanie: nałóż grunt na ściany, aby zapewnić lepszą przyczepność kleju.

Tapetowanie krok po kroku

Przygotowanie kleju: Zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, rozpuść klej Pronicel w wodzie i dokładnie wymieszaj.

Nakładanie kleju: Nałóż klej na tapetę lub bezpośrednio na ścianę, w zależności od rodzaju tapety.

Aplikacja tapety: Starannie przyłóż tapetę do ściany, zaczynając od góry i powoli przesuwając się w dół. Użyj wałka do tapet, aby usunąć powietrze i wygładzić tapetę.

Docięcie krawędzi: Przytnij nadmiar tapety przy krawędziach za pomocą noża tapetowego.

Podsumowanie

Kleje do tapet Pronicel to doskonały wybór dla każdego, kto planuje tapetowanie. Dzięki swojej wszechstronności i wysokiej jakości, kleje te zapewniają trwałość i estetykę wykonania. Tapety pozwalają na kreatywną aranżację wnętrz, a ich właściwości wyciszające i ocieplające dodatkowo podnoszą komfort mieszkania.

Wybierając produkty Pronicel, masz pewność, że ściany będą wyglądały pięknie i będą trwałe przez wiele lat. Zapraszamy do wypróbowania klejów Pronicel i cieszenia się nowym, odświeżonym wnętrzem!

źródło i zdjęcie: Grupa Pronicel