Okna do domu energooszczędnego

Jak minimalizować straty ciepła w domu i oszczędzać? Przede wszystkim warto skupić się na wyborze odpowiedniej stolarki. Im mniejszy dom, tym mniejsze straty ciepła. Dlaczego?

Okna do domu energooszczędnego
EKO-OKNA S.A. Okna, drzwi, rolety, bramy
Dane kontaktowe:
32 459 15 00, 32 415 45 17, 32 419 07 65, 32 729 76 10
Kornice ul. Spacerowa 4 47-480 Pietrowice Wielkie
Zobacz firmę w innym dziale: Okna i drzwi balkonowe z PVC

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Stolarka energooszczędna

Powód jest banalny. Straty zależą przede wszystkim od wielkości przegród, przez które przenika ciepło. Trzeba zadbać, by były odpowiednio docieplone. Wymagają tego zarówno ściany jak i dach czy podłoga.

Ciekawostką jest fakt, że na straty ciepła ma również wpływ kształt domu. Im mniej skomplikowany, tym lepiej. Najlepiej unikać wykuszy lub balkonów. Niezbędnym elementem energooszczędnego domu jest oczywiście energooszczędna stolarka. Mowa tutaj o wszystkich elementach, takich jak drzwi, okna, rolety zewnętrzne czy drzwi przesuwne.

Pełen wachlarz stolarki energooszczędnej oferuje firma Eko-Okna. Dążąc do perfekcji w tematyce stolarki energooszczędnej, firma inwestuje w nowe technologie i wykorzystuje najlepsze materiały dostępne na rynku. Proponuje ciepłe, energooszczędne profile, szyby, ramki dystansowe czy panele drzwiowe.

Firma posiada również energooszczędne bramy segmentowe. Bramy segmentowe Infinity charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Panele zbudowane są z dwóch stalowych okładzin oraz rdzenia z twardej pianki poliuretanowej, co daje gwarancję izolacji na najwyższym poziomie.

Ciepło zapewniają także uszczelki termiczne prowadnic. Panele nie tylko są niezwykle ciepłe. Ich okładzina ma także właściwości paroszczelne oraz charakteryzuje się najlepszą ochroną przeciwkorozyjną.

Dom energooszczędny a dom pasywny

Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętymi normami dom uznaje się za energooszczędny, jeśli jego roczne zużycie energii nie przekracza 40 kWh/m kw, ale jest większe niż 15 kWh/m kw.Jeśli zapotrzebowanie na energię zużytą do ogrzewania nie przekracza lub jest równe 15 kWh/m kw - jest to już dom pasywny.

Dom energooszczędny minimalizuje straty ciepła i pozwala oszczędzać energię tworząc zamknięty obieg – poprzez zastosowanie materiałów i stolarki o właściwych parametrach, zastosowanie zoptymalizowanych do potrzeb urządzeń, wykorzystanie naturalnych warunków klimatycznych, słońca i wiatru, do produkcji energii, jak również dostosowanie projektu do położenia nieruchomości.

Poza wykorzystywaniem paneli słonecznych czy turbin wiatrowych do wytwarzania energii należy odpowiednio zaprojektować rozmieszczenie pomieszczeń - lokując te mieszkalne od strony południowej, a te techniczne - od północy.

Dzięki temu można wykorzystać duże przeszklenia i energooszczędne okna do generowania energii od strony południowej, a poprzez brak okien od północy zablokować ucieczkę ciepła na zewnątrz.

źródło i zdjęcia: Eko-Okna