Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Grupa OKNOPLAST na forum Focus: Employee Retention - budowanie zaufania pracowników

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-12-02

W dniach 20-21 listopada w Warszawie odbyło się forum dotyczące utrzymania pracowników w firmie - Focus: Employee Retention, adresowane do przedstawicieli biznesu. Jedną z prelegentek była Agnieszka Zagajewska – HR Business Partner w Grupie OKNOPLAST, która mówiła o tym, jak budować zaufanie zatrzymujące pracowników w firmie.

W wydarzeniu udział wzięli praktycy biznesu, dla których największym wyzwaniem jest konieczność zaangażowania i zatrzymania pracowników w firmie, a w razie ich odejścia, efektywne znalezienie następstwa.

Na konferencji poruszono między innymi tematy odnoszące się do roli lidera w organizacji czy budowania więzi z pracownikiem. To bardzo ważna kwestia, którą trudno wypracować w obecnych czasach.

Świetnie radzi sobie z tym Grupa OKNOPLAST, która w ciągu ostatnich miesięcy zniwelowała rotację pracowników w swojej firmie do poziomu ok. 2 proc. O tym właśnie mówiła na Focus: Employee Retention podczas panelu "Budowanie zaufania - jakich błędów unikać, które rozwiązania zastosować' przedstawicielka firmy.

Na zaangażowanie pracownika, a w efekcie jego utrzymanie, znaczący wpływ ma jego zaufanie do pracodawcy. To ono pozwala bowiem na stworzenie więzi, która zaprocentuje w przyszłości. Jednak, aby udało się taką relacje zbudować, firma powinna od początku zadbać o jasną komunikację na każdym polu, a ona wciąż jeszcze nie we wszystkich przedsiębiorstwach jest zestandaryzowana. Jako Grupa OKNOPLAST przyjrzeliśmy się jej i wypracowaliśmy swoje narzędzia, które umożliwiły nam budowanie prawdziwych drużyn. Pozostają one dla nas jedną z podstawowych wartości. Kluczem są tu przemyślane procedury od samego procesu rekrutacji, poprzez on-boarding, szkolenia, aż po warunki awansu czy wynagrodzenia. Dzięki wdrożeniu działań na tak szerokiej płaszczyźnie to, co dzieje się w przedsiębiorstwie, jest wyjątkowo klarowne, a taka wiedza daje pracownikowi poczucie wspólnoty z pracodawcą, jednocześnie zapobiegając burzeniu zaufania w organizacji - mówi Joanna Jeziorowska, Dyrektor HR w Grupie OKNOPLAST.

Miejsce dla praktyków

Forum Focus: Employee Retention to konferencja tworząca przestrzeń do cross-branżowego dialogu między praktykami. W roli prelegentów pojawiło się na niej wielu szanowanych ekspertów, którzy reprezentowali największe międzynarodowe korporacje, takie jak: Siemens, Philip Morris, Orange, Avon, mBank czy Nestle.

Tematy poruszane na kongresie dotyczyły przede wszystkim przywództwa w organizacji, środowiska pracy, motywowania pracowników czy sposobów budowania ich zaangażowania.

źródło i zdjęcia: Oknoplast

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum