Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Profile okienne i drzwiowe

Nie daj się okraść! Zabezpiecz swój dom przed złodziejem!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-05-24

Jak pokazują policyjne statystyki wakacje to "pracowity" czas dla złodziei. Najbardziej narażone na włamania są domy jednorodzinne oraz mieszkania usytuowane na niskich kondygnacjach. Okna i drzwi balkonowe to "furtka" do naszego domu. Niestety, ale włamanie to dla każdego z nas ciężkie przeżycie i duży kłopot. Nie chodzi tylko o straty materialne. Przede wszystkim tracimy poczucie bezpieczeństwa we własnym domu. Wiele osób nie może się z tego otrząsnąć przez długi czas.

To na co pracujemy tak wiele czasu, może zniknąć w jedną chwilę, a straty spowodowane przez włamywacza to zaś nie tylko wartość rzeczy, które ukradnie. Wyważone, zniszczone okno lub drzwi tarasowe, które trzeba będzie wymienić to już bardzo duży koszt i kłopot. Nawet jeżeli potem alarm zadziała i spłoszy złodzieja. Szkoda już się stała.

Odstrasz złodzieja, zanim ten spowoduje szkody!

Czujka zamontowana w profilu okiennym Dlatego najlepiej, jeżeli złodzieja uda się zniechęcić, a nawet spłoszyć, kiedy tylko zbliży się do budynku. Zanim jeszcze coś zniszczy, próbując się do niego dostać. Im wcześniej uda się wykryć intruza tym lepiej. I wbrew pozorom, dobrze żeby i on wiedział, że już został zauważony. Z badań prowadzonych wśród skazanych wynika, że złodzieje często w ogóle rezygnują z próby włamania, jeżeli spodziewają się alarmu. Wolą poszukać łatwiejszego łupu.

ZOBACZ FILM - Okna REHAU Smart Guard - prewencyjna ochrona przeciwwłamaniowa

Ponadto wzbudzenie alarmu płoszy większość z nich. Po prostu każdy przestępca, mniej czy bardziej świadomie, kalkuluje ryzyko. Jeżeli wie, że został wykryty przez zabezpieczenia elektroniczne, w ciągu kilku minut spodziewa się interwencji. Najczęściej rezygnuje wówczas z dalszych prób włamania, wiedząc, że każda chwila zwiększa ryzyko tego, że zostanie schwytany.

Jak działa REHAU Smart Guard?

Smart Guard firmy REHAU to system złożony z czujek montowanych w profilach okiennych. Wykrywają one intruza w odległości 20 cm od okna, kiedy dopiero się do niego zbliża. Najpierw aktywuje się sygnał wizualny w postaci pulsujących czerwonych diod LED, a następnie - jeśli nieproszony gość się nie wycofa - załącza się ostrzeżenie dźwiękowe.

Następnym etapem może być uruchomienie syreny alarmowej. Włączy się ona w środku domu, gdy znajdujący się w drzwiach balkonowych lub oknie czujnik wstrząsów wykryje użycie siły. Smart Guard to zupełnie inne podejście do problemu ochrony niż w typowych systemach alarmowych czy w oknach antywłamaniowych. Można powiedzieć, że okno REHAU ze strażnikiem Smart Guard jest ich uzupełnieniem i rozszerzeniem możliwości o działanie prewencyjne. Smart Guard działa zanim dojdzie do powstania szkód.

Łatwy montaż

Okno REHAU ze strażnikiem Smart Guard to urządzenia bezprzewodowe. Nie musimy na jego potrzeby kuć ścian i układać kabli. Czujki można założyć w oknach lub drzwiach tarasowych, także tych dużych, przesuwnych, w systemach REHAU SYNEGO lub GENEO.

Co ważne, mogą to być okna już zamontowane. Wykwalifikowany monter przy pomocy specjalnych szablonów i frezów wykonuje od zewnątrz odpowiednie otwory. Zajmuje to kilka minut, całość zostaje osłonięta dobraną pod kolor maskownicą. Od strony pomieszczenia nie potrzeba zaś żadnych prac.

System nie wymaga układania okablowania, ani podłączenia do sieci energetycznej. Zasilania z gniazdka wymaga jedynie syrena alarmowa. Czujki działają zaś bezprzewodowo, zasilane są zaś typowymi bateriami typu AA (paluszki), które wystarczy wymienić raz na około 2 lata.

https://www.facebook.com/REHAUPL/videos/vb.382784885150190/2281726905435016/?type=2&theater

źródło i zdjęcia: Rehau

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum