Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy małej architektury

Produkty Art Metal w zabytkowej kamienicy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-05-16

Polskie wzornictwo przemysłowe jest już znane na świecie i wielu sektorach (od projektowania eleganckich butów lub samochodów, po wyposażenie wnętrz). Potrafimy rzeźbić w drewnie i stali, cenią naszą ceramikę i wyroby szklane.

Zdolności oswajania choćby najtrudniejszych stopów i materiałów, a także kunszt w "lepieniu" z nich rzeczy codziennych, pożytecznych czy niebanalnych kultywuje co raz więcej małych i większych firm, które zrozumiały wagę godzenia funkcjonalności z estetyką, a zarazem sygnały z rynków w Polsce i świata.

Z upływem lat design stał się domeną artystów-inżynierów, rozumiejących, że każde upiększenie naszego krajobrazu, usprawnienie środowiska pracy, lub wyposażenie domu musi zamykać się w triadzie twórca-tworzywo-użytkownik.

Wzornictwo - jako sztukę dla sztuki - uprawia się już w zasadzie na obrzeżach przemysłów kreatywnych, wśród bohemiańskich komun lub spełnionych do cna artystów. Zapraszamy w podróż do miejsca, gdzie triadę wzornictwa użytkowego ucieleśnia się z pasją, ale i pożytkiem, z poszanowaniem rodzinnej tradycji, ale i przyrody, gdzie z glinu, węgla i żelaza tworzy się rzeczy niepospolite.

Łapino Kartuskie stolica aluminiowego i żeliwnego wzornictwa/eldorado światła; wśród kaszubskich lasów i jezior; z ludźmi oddanymi i otwartymi; zakorzenionymi i zakochanymi w swojej małej ojczyźnie. Miejsce z którego wyjeżdżają na cały świat produkty tj.:

  • Wysokie latarnie uliczne
  • Stylowe latarnie XIX wieczne
  • Latarnie stylizowane
  • Latarnie współczesne
  • Latarnie ogrodowe
  • Oprawy naścienne
  • Mała architektura
  • Zegary uliczne.

Od prawie 30 lat, ubieramy w meble uliczne przestrzeń prywatną, miejską i publicznych etc. - w Polsce i za granicą. Rozświetlanie mroku - "nasze latarnie niosą światło" w Polsce, Europie, Azji, Afryce; ulice z naszymi latarniami są jak droga mleczna, albo nieboskłon z "tysiącem małych księżycowych pełni".

Ubieramy tysiące miejskich ulic w Polsce i na świecie. Kolejnym adresem, gdzie możecie spotkać nasze produkty to Aleja Solidarności w Warszawie. Właśnie tam w centrum sztuki i kultury w zabytkowej kamienicy zaświecił Art Metal. Kamienica w której mieści się teatr to zabytek, którego historia sięga 1910 roku. Budynek w czasie II wojny światowej został uszkodzony, jednak do czwartego piętra został odbudowany po 1945 roku. Zabytkowa przestrzeń to miejsce w którym nasze produkty czują się równie dobrze jak w nowoczesnych apartamentach czy stylowych posiadłościach.

Spełniamy wszelkie wymogi, pracujemy w oparciu o wdrożony system Jakości i Środowiska; według norm ISO 9001 oraz ISO 14001. Produkty Art Metal posiadają certyfikat ENEC 21.

źródło i zdjęcia: Art Metal

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum