Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Nie bój się samodzielnego remontu!

Samodzielne prace remontowe mogą budzić grozę, ponieważ nigdy nie wiemy, z jakimi trudnościami przyjdzie się nam zmierzyć. Najwięcej problemów sprawiają zawsze płytki i kafle, które układamy na ścianach lub podłogach. Kłopotliwe jest bowiem otrzymanie równej powierzchni, a więc poziomu podłogi. Nie warto się jednak zniechęcać, ponieważ z pomocą przychodzi system poziomowania płytek.

Nie bój się samodzielnego remontu!
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
www.as-krzyzyki.pl
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
Dane kontaktowe:
22 723 46 74
Orzeszkowej 4, 05-816 Reguły

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jakość systemów poziomujących ma znaczenie

Narzędzia do glazury, dzięki którym możliwe jest osiągniecie upragnionego efektu naszych prac, mogą być bardzo różne. Głównie dotyczy to ich jakości. Nierzadko klipsy czy kliny do poziomowania są zbyt słabe, aby mogły unieść ciężar kafli i pękają pod naporem pracujących płytek. Ważne jest więc takie dobranie systemu poziomującego płytki, który będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom. Parametry techniczne są tu więc niezwykle istotne, a te testowane są latami przez najwyższej klasy producentów.

Nowoczesny system poziomujący

Dlaczego warto kupować sprawdzone systemy poziomujące płytki?

System poziomujący płytki, a więc wspomniane kliny poziomujące, może nam posłużyć podczas układania glazury i terakoty na ściany i podłogi. Zastępuje popularne i w dużej mierze niespełniające wymagań krzyżyki. Najważniejszą ich zaletą jest zapobieganie przemieszczaniu się pojedynczych kafli podczas procesu wiązania kleju. Stabilnie i pewnie trzymają cały układ w jednej płaszczyźnie, co potem widoczne jest gołym okiem, a objawia się głównie wysoką estetyką wykonanych prac remontowych.

Jaki wybrać system poziomowania płytek?

Jeśli zamierzamy samodzielnie wykonać prace remontowe, warto poprosić o pomoc i doradztwo fachowych sprzedawców, którzy wskażą jak wiele i jakiej wielkości kliny oraz klipsy poziomujące kupić. W zależności z jakim materiałem będziemy pracować, konieczne jest dopasowanie systemu poziomującego do rozmiaru poszczególnych kafli, ale także ich grubości, aby mogły sprostać naporom i sile pracującej podłogi. Istotna jest także ilość klipsów poziomujących, ale ten problem jest łatwy do rozwiązania na miejscu, w każdym sklepie.

źródło i zdjęcia: AS PPHU