Filtr biotechnologiczny w ofercie firmy Zielone Oczyszczalnie

Z uwagi na zły stan wód powierzchniowych i podziemnych wprowadzane zostały nowe regulacje prawne takie jak np. Rozporządzenie Ministra Środowiska z listopada 2014 r. zawierające znacznie bardziej restrykcyjne wymagania odnośnie kwestii odprowadzania oczyszczonych ścieków do gleby i wody. Dodatkowo przygotowywane obecnie nowe Prawo Wodne wprowadzi opłaty za korzystanie z wody w wysokości zależnej od ładunku zanieczyszczeń do niej wprowadzanych. Wychodząc na przeciw, nasza firma opracowała we współpracy z Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii UNESCO innowacyjny filtr biotechnologiczny.

Filtr biotechnologiczny w ofercie firmy Zielone Oczyszczalnie
Zielone Oczyszczalnie Biologiczne, zielone oczyszczalnie przydomowe Feliksnavis
www.zielone-oczyszczalnie.pl
Dane kontaktowe:
600 637 800, 668 253 947, 43 824 60 24
Brzeźna 5 98-100 Łask

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czym jest filtr biotechnologiczny?

Filtr biotechnologiczny jest urządzeniem modułowym, gdzie we wspólnej obudowie znajdują się kasetowe wymienne wkłady filtracyjne. Filtry mogą być łączone w zespoły w skład których wchodzą komory fitoremediacyjne i same filtry. Filtr ma za zadanie doprowadzać parametry oczyszczonego ścieku w stabilny sposób do zakładanego przez inwestora poziomu.

Zastosowanie

Filtr biotechnologiczny przeznaczony jest do doczyszczania wstępnie podczyszczonych lub oczyszczonych ścieków, oraz do usuwania z nich pierwiastków biogennych odpowiedzialnych za procesy eutrofizacji. Proponowane rozwiązanie jest uzupełnieniem obecnie stosowanych rozwiązań w zakresie oczyszczania wody a tym samym ochrony wód powierzchniowych przed zanieczyszczeniami i eutrofizacją. Drugą ważną cechą jest zdolność podczyszczania ścieków surowych, dlatego filtr może pełnić rolę bariery awaryjnej zapobiegającej skutkom awarii oczyszczalni.

Generalnie oferowane przez nas filtry biotechnologiczne mogą być III stopniem oczyszczania w oczyszczalniach lokalnych i komunalnych doczyszczającym ściek do poziomu wymaganego w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014 roku, oraz przeciwdziałającym skutkom awarii (filtry są w stanie w krótkim okresie czasu, do kilku dni, podczyszczać surowe ścieki zapobiegając skażeniu odbiornika).

Aktualnie wiele zamontowanych oczyszczalni, przydomowych, lokalnych, komunalnych nie spełnia wymogów emisyjnych dla tego typu urządzeń. Oferowane przez nas filtry biotechnologiczne doczyszczają wstępnie oczyszczony ściek do poziomu wymaganego w regulacjach prawnych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

źródło i zdjęcia: Zielone Oczyszczalnie