Baza wszelkich aranżacji
Naturalny kamień, ze względu na swój szlachetny wygląd i wyjątkową trwałość, od wieków zdobił ściany i podłogi pałaców czy luksusowych rezydencji. Obecnie coraz częściej pojawia się on również w naszych domach – zarówno wewnątrz, jak i na tarasie, czy balkonie.
Wielu właścicieli domów zrezygnowało z marmurowych okładzin ścian czy kamiennej podłogi, ponieważ poza wysoką ceną i czasochłonną pielęgnacją, problemem był również skomplikowany proces obróbki oraz montażu bloków z prawdziwych skał. Na szczęście dzięki innowacyjnym płytkom, naśladującym naturalne kamienie, mamy możliwość zrealizowania swoich planów aranżacyjnych za rozsądną cenę. Kolekcje Donar, czy Nerthus Opoczno doskonale odwzorowują wygląd naturalnego kamienia, a do tego są praktyczne, trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. W bogatym portfolio marki znajdziemy płytki imitujące delikatne wapienie i trawertyn. Spore spektrum struktur, odcieni i rozmiarów zapewnia nam niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne i pozwala na tworzenie kompozycji utrzymanych w każdej stylistyce.
W kamiennym kręgu
Materiały inspirowane skałami i minerałami znowu są na wnętrzarskim topie. Kamienne podłogi z płytek zachwycają nie tylko doskonałym wyglądem. Użytkownicy doceniają również ich wysoką wytrzymałość, trwałość i odporność na mróz, wilgoć oraz duże obciążenia. Największym powodzeniem cieszą się „udające” kamienie płytki z oryginalnymi wzorami i wielowymiarową strukturą barw. Wcześniej kojarzone głównie z zachowawczym stylem klasycznym, dziś dzięki ascetycznym, nowoczesnym wzorom i dużym formatom, doskonale radzą sobie w dizajnerskich wnętrzach. Ogromną zaletą obu kolekcji Opoczno jest także ich niewielka (w porównaniu z prawdziwym kamieniem) waga, pozwalająca na prosty i szybki montaż. Ułożone w łazience, salonie, czy na tarasie, staną się subtelnym tłem, które podkreśli urodę naturalnego drewna oraz nowoczesnego oświetlenia, czy mebli o prostych formach.
Wybieramy kolor
Częstym ograniczeniem, z jakim spotykamy się przy planowaniu wystroju naszych wnętrz, jest ich niewielki metraż. Aby nadać pomieszczeniom przestronności i powiększyć je optycznie, zdecydujmy się na płytki w jasnym kolorze. Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym, czy wręcz industrialnym, sięgnijmy po dyskretną szarość. Dobrze wkomponuje się ona w modne przestrzenie loftowe, czy tak bardzo lubiane przez nas aranżacje skandynawskie. Płytki o najciemniejszej, grafitowej tonacji, to propozycja dla osób, które wolą bardziej wyrazisty design. Wykorzystanie ich zarówno na podłodze, jak i ścianach, nada pomieszczeniu bardzo elegancki, spektakularny charakter.
Kamienne płytki zastosowane we wnętrzu mogą być doskonałym elementem łączącym wszystkie pomieszczenia. Niczym motyw przewodni mogą pojawiać się w całym domu. Na przykład: jako trwała posadzka w przedpokoju, salonie i kuchni czy w postaci okładzin ścian w łazience. W tej kwestii możliwości są wręcz nieograniczone. Dzięki połączeniu wyjątkowych parametrów technicznych płytek Donar i Nerthus ze szlachetnym wyglądem prawdziwego kamienia mamy teraz możliwość tworzenia wnętrz, które będą nie tylko uniwersalne i trwałe, ale również niezwykle eleganckie.
źródło i zdjęcia: OPOCZNO