Glen Dimplex: Bezpieczna przyszłość bez węgla, oleju i gazu

Na tle rosnących cen węgla, ropy czy gazu, a także niekorzystnych zmian klimatu, coraz większego znaczenia nabiera wybór przyszłościowych technologii pozyskiwania energii. Wykorzystując pompy ciepła w systemach grzewczych, rezygnujemy z paliw kopalnych i otrzymujemy maksymalny komfort przy zmniejszonych kosztach eksploatacji. W ten sposób, dbamy nie tylko o budżet domowy, ale również aktywnie włączamy się do ochrony klimatu, ułatwiając przyszłym pokoleniom życie w nienaruszonym środowisku.

Glen Dimplex: Bezpieczna przyszłość bez węgla, oleju i gazu
Glen Dimplex Pompy ciepła
Dane kontaktowe:
61 842 58 05
Strzeszyńska 33 60-479 Poznań
Zobacz firmę w innym dziale: Kominki i piece

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Niezależność od czynników ekonomicznych

Zapotrzebowanie na paliwa kopalne stale wzrasta. Szacuje się, że popyt na nie przekroczy wkrótce podaż i m.in. dlatego od lat wzrastają ich ceny. Niestety, prawdopodobnie dalszy wzrost cen jest nieunikniony i choć na razie paliwa kopalne są w dalszym ciągu wydobywane, powstają pytania – jak długo jeszcze?, a przede wszystkim – za jaką cenę? Wykorzystując na co dzień pompy ciepła, nie tylko chronimy środowisko naturalne ale również stajemy się bardziej niezależni od malejących zasobów paliw kopalnych, czyli w dużym stopniu od sytuacji polityczno-ekonomicznej.

Wykorzystując pompy ciepła w systemach grzewczych, rezygnujemy z paliw kopalnych i otrzymujemy maksymalny komfort przy zmniejszonych kosztach eksploatacji

W trosce o środowisko naturalne

Konwencjonalne systemy grzewcze opierają się na spalaniu oleju, gazu czy węgla. Przy tym jednocześnie emitują one dużą ilość szkodliwych substancji: dwutlenku siarki, tlenków azotu, sadzy itp. Pompy ciepła pobierają ¾ energii grzewczej bezpośrednio ze środowiska, dlatego ich bilans ekologiczny wypada znacznie korzystniej. Przykładowo: przeciętny system ogrzewania olejowego domu jednorodzinnego wydziela rocznie ok. 4 000 kg CO2, porównywalny system ogrzewania gazowego – ok. 3 000 kg. W przypadku ogrzewania pompą ciepła, emisję CO2 można zmniejszyć aż o ok. 25 %.

źródło i zdjęcia: Glen Dimplex