Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Stropy

Fabryka Stropów prezentuje nowość! Strop o rozpiętościach nawet do 10,5 m!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2016-09-01

Unikalna modułowość oraz doskonałe parametry techniczne sprawiły, że Lekki Strop Panelowy SMART jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych nowoczesnych systemów stropowych na rynku. Jak się okazuje, to nie jedyne atuty tego produktu. Od pierwszego września jego producent - firma Fabryka Stropów - wprowadza do sprzedaży nową wersję popularnego rozwiązania, która oferuje rozpiętości nawet do 10,5 metra!

Rozpiętość stropu to największa możliwa odległość pomiędzy podporami, takimi jak ściany czy słupy. Im większa rozpiętość, tym większą powierzchnię mogą mieć pomieszczenia wewnątrz domu.

Wraz z początkiem września SMART 20/60 zyska dodatkowe zbrojenia, dzięki którym dla standardowych obciążeń 4,5 kN/m2

Dotychczas Lekki Strop Panelowy SMART był dostępny w dwóch wersjach: 15/60 oraz 20/60 (wysokość/szerokość w cm). W przypadku pierwszej wersji maksymalna rozpiętość wynosiła 8,1 m. W wysokiej na 20 cm wersji rozpiętość wzrastała z kolei do 9,3 m.

Wraz z początkiem września SMART 20/60 zyska dodatkowe zbrojenia, dzięki którym dla standardowych obciążeń 4,5 kN/m2 strop osiągnie rozpiętości nawet do 10,5 m! Oznacza to możliwość projektowania otwartych, dużych przestrzeni bez konieczności stosowania dodatkowych podpór.

Lekki Strop Panelowy SMART oparty na innowacyjnej technologii płyt strunobetonowych wyróżnia się wyjątkowo krótkim czasem montażu, niską masą własną, dobrą izolacją akustyczną, a także wysoką wytrzymałością.

SMART to strop prefabrykowany, co oznacza, że poszczególne jego elementy są poddawane na etapie produkcji rygorystycznym kontrolom jakości

SMART to strop prefabrykowany, co oznacza, że poszczególne jego elementy są poddawane na etapie produkcji rygorystycznym kontrolom jakości. Na budowę trafia zatem produkt bezpieczny i gotowy do użycia - co zmniejsza do minimum także ryzyko popełnienia błędów wykonawczych przy jego montażu. A ten jest niezwykle szybki - 100 mkw. stropu dwóch ludzi może ułożyć w zaledwie dwie godziny!

ZOBACZ JAK WYGLĄDA MONTAŻ TEGO STROPU

źródło i zdjęcia: Konbet Poznań Sp. z o.o., Sp. k.

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum