Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy ceramiczne

Firma Wienerberger będzie budować domy razem z Fundacją Habitat for Humanity Poland

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-12-14

Wiodący producent ceramicznych materiałów budowlanych, firma Wienerberger rozpoczęła współpracę z Fundacją Habitat for Humanity Poland. Trzyletni program wsparcia obejmie pomoc dla rodzin borykających się z problemami mieszkaniowymi. W 2015 roku rozpoczął się pierwszy projekt – adaptacja poddasza na mieszkania przy ul. Brechta w Warszawie.

Habitat for Humanity jest pozarządową, dobroczynną organizacją, której misją jest zapewnienie godnego miejsca do życia niezamożnym osobom, zagrożonym wykluczeniem mieszkaniowym. Firma Wienerberger, która dostarcza nowoczesne, ceramiczne rozwiązania budowlane wspiera Fundację Habitat for Humanity na terenie Europy i USA już od kilku lat. Współpraca na terenie Polski została zainaugurowana z końcem listopada: do przeprowadzenia remontu kamienicy przy ul. Brechta w Warszawie zostały dostarczone materiały ścienne Porotherm.

Wiodący producent ceramicznych materiałów budowlanych, firma Wienerberger rozpoczęła współpracę z Fundacją Habitat for Humanity Poland

Wraz z Fundacją Habitat for Humanity Poland będziemy pomagać rodzinom w budowie lub remontowaniu zniszczonych domów. Dostarczając nasze ceramiczne materiały budowlane, mamy pewność, że przy wspólnym wysiłku stworzymy nie tylko nowe, ale też bezpieczne, trwałe i ciepłe budynki. W Polsce, firma Wienerberger jest obecna od 20 lat i świetnie rozumiemy, jak ważne jest dla każdego posiadanie własnego domu. Dlatego, postanowiliśmy wspierać fundację, która działa na rzecz polepszenia warunków mieszkaniowych dla najbardziej potrzebujących osób. – powiedziała Monika Sikorska, PR Manager firmy Wienerberger.

-"Firma Wienerberger wspiera na świecie naszą Fundację już od kilku lat, a teraz będziemy mogli korzystać z tej pomocy również w Polsce. Podstawą realizowanych przez nas projektów jest pozyskanie materiałów budowlanych, dlatego cieszy nas, że będziemy mogli korzystać z rozwiązań Wienerberger. Rozpoczęliśmy już pierwszy wspólny projekt, w ramach którego zostanie wybudowanych siedem kawalerek na poddaszu jednej z kamienic w Warszawie". – powiedziała Małgorzata Salamon, Dyrektor Krajowy Fundacji Habitat for Humanity Polska.

Mieszkania będą zamieszkiwane przez nowych beneficjentów co trzy lata

Na budowę przy ul. Brechta 12, na warszawskiej Pradze zostały przeznaczone pustaki ceramiczne marki Porotherm o doskonałych parametrach izolacyjności akustycznej i najwyższej trwałości. Pierwsze prace budowalne rozpoczęły się pod koniec listopada 2015 roku, a ich zakończenie planowane jest na czerwiec 2016. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie modelowego systemu mieszkalnictwa socjalnego tzw. "mieszkań rotacyjnych" dla sześciu, siedmiu podopiecznych opuszczających ośrodek reintegracji społecznej. W tym przypadku będą to młodzi ludzie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów, którym przekazane mieszkania ułatwią usamodzielnienie się, kontynuację nauki na studiach, czy też zdobycie wykształcenia zawodowego.

Mieszkania będą zamieszkiwane przez nowych beneficjentów co trzy lata. Oprócz tego przedsięwzięcia, przewidziane są już kolejne, wspólne projekty budowlane, które będą realizowane w przyszłym roku. Firma Wienerberger zaoferowała także wsparcie w organizowaniu przygotowanej przez HFH Poland konferencji nt. mieszkalnictwa w Polsce oraz zaangażowanie chętnych pracowników w prace budowlane w ramach wolontariatu pracowniczego.

źródło i zdjęcia: Wienerberger Ceramika Budowlana

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum