Izolacja rur i rurociągów to jeszcze większe oszczędności energii
Grubsza izolacja oszczędza więcej energii. Szczególnie dotyczy to izolacji przewodów zaopatrujących w zimna i ciepła wodę. Według firmy Steinbacher Izoterm ciągle zbyt mało uwagi poświęca się w domach profesjonalnej izolacji instalacji rurowych. "Gorący temat", który kryje w sobie wielki potencjał w zakresie oszczędzania energii.
- Pozwala to na oszczędzanie energii i zmniejszenie kosztów, chroni przed dźwiękiem i ogniem, zmniejsza skraplanie się wody, wilgotność, powstawaniu bakterii z rodzaju legionella i daje perfekcyjną izolację cieplną, mówi Anna Grzymkowska, kierownik odpowiedzialny w Steinbacher Izoterm za izolację techniczną.
Innowacja, która się opłaca
Jak dużo rzeczywiście oszczędza się na energii grzewczej pokazują najnowsze obliczenia na przykładzie domu posiadającego ok. 90 m przewodów rurowych. Zgodna z normami izolacja rur obniża koszty ogrzewania o prawie 80%. inwestycja, która zwraca się najczęściej w ciągu jednego roku – biorąc pod uwagę ówczesną cenę oleju grzewczego.
Ochrona środowiska dzięki izolacjom High-Tech
Oprócz płyt izolacyjnych firma Steinbacher Izoterm produkuje również asortyment izolacji rur wolnych od HFCKW i HFKW.
Osłony izolacyjne steinonorm z poliuretanu stosowane są głównie do izolacji rurociągów centralnego ogrzewania, ciepłej zimnej wody w wewnątrz budynków. Oferują przemyślane rozwiązania jak na przykład samoklejące zakładki ułatwiające montaż i redukujące nakłady pracy i koszty. Steinonorm posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, użytkowe oraz niezmienne w czasie walory estetyczne.
Osłona izolacyjna steinwool jest jednostronnie rowkowana. Stosuje się ją – z powłoką aluminiową lub bez – głównie do przewodów klimatyzacji, solarów i wentylacji, oraz do przewodów – rozdzielników ciepła i przewodów wody użytkowej.
źródło i zdjęcia: Steinbacher Izoterm