Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Ekologia w Dryvit Systems

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-01-12

Firma Dryvit Systems w swojej działalności i rozwoju kładzie nacisk na wysoką jakość produktów i usług, jednocześnie działając w sposób przyjazny dla środowiska.

Ekologia w Dryvit Systems

Podejście firmy do ochrony środowiska przejawia się w materiałach, które produkuje. Od 1969 roku w USA i lat dziewięćdziesiątych w Polsce, koncentruje się na sprzedaży systemu Outsulation - jednej z najbardziej opłacalnych i energooszczędnych technologii okładzin zewnętrznych w dzisiejszym budownictwie. Instalacja systemu, prosto opisując, jest jak otulanie budynku w jednolitą warstwę izolacji, tam gdzie jest najbardziej skuteczna - na zewnątrz. Ponad 40.000 budynków na całym świecie, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych, oszczędza średnio 20% kosztów ogrzewania i chłodzenia, ponieważ są ocieplone systemami Dryvit.

Jakie ma to korzyści dla środowiska?

Mniejsze zużycie paliw kopalnych do ogrzewania i chłodzenia = mniejsza produkcja dwutlenku węgla = mniejszy wpływ na środowisko.

Zaangażowanie firmy Dryvit Systems w zrównoważenie środowiska naturalnego nie zaczyna się i nie kończy na systemach, które sprzedaje. Ma zastosowanie na pięciu etapach cyklu życia produktów - od wyboru surowców używanych w produkcji do końca okresu ich użytkowania.

Filozofia pracy firmy jest regulowana przez normy ISO 14001:2004 (system zarządzania środowiskowego, wdrożony w USA), które stanowią ramy dla stale monitorowanego i udoskonalanego procesu produkcyjnego. Działania firmy to sprzedaż, marketing i organizacja produkcji, które prowadzą do maksymalizacji efektywności, przy jednoczesnej minimalizacji zużycia energii i produkcji odpad.

Filozofię ochrony środowiska firmy można podsumować frazą "malutki ślad, ogromne korzyści". Odnosi się to do stosunkowo niedużego działania na rzecz ochrony środowiska, w porównaniu do oszczędzonej energii, pozyskanej przy użyciu systemu Dryvit Oustulation.

Zgodnie z filozofią firmy, każdy dział w Dryvit Systems zobowiązuje się do doskonalenia w kwestii ochrony środowiska poprzez zastosowanie bardziej przyjaznych dla środowiska surowców i opakowań, wykorzystanie nowych technologii komunikacyjnych, zmniejszenie zużycia energii, recykling odpadów.

Pracownicy są zobligowani do przestrzegania norm panujących w firmie, niejednokrotnie inicjują podejmowanie nowych działań ekologicznych.

Jest dumni z tego, jakie znaczenie mają nasze produkty w odniesieniu do ochrony środowiska dziś i podekscytowani przyszłymi działaniami i wkładem w to, co zrobimy w kierunku jeszcze lepszego świata dla naszych dzieci i wnuków.

źródło i zdjęcia: Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o.

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum