Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Stan surowy zamknięty

JAGA ART STUDIO, czyli władcy ciepła

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2014-10-28

Otwarcie salonu grzejników JAGA ART STUDIO przekroczyło ramy klasycznej uroczystości  stając się happeningiem na temat ekologii i sztuki we współczesnym świecie. Grzejniki stały się symbolem, a zaproszeni goście świadkami i współuczestnikami pasji Jagi w kreacji ciepła.

Kluczowym założeniem spotkania była integracja, stąd pomysł na zaaranżowanie imprezy nie tylko w salonie, ale również w całej Galerii Saska Kępa Salon JAGA ART STUDIO w Warszawie przy ul. Zwycięzców 28 z założenia nie jest klasyczną ekspozycją grzejników. Zaprojektowany został jako miejsce, w którym spotykają się design, technologia i informacja. Wyposażony w wysokiej klasy multimedia może służyć zarówno do specjalistycznych szkoleń, kameralnych rozmów, a nawet rockowych koncertów.

O niezwykłym klimacie tego miejsca mogli przekonać się goście firmy Jaga Polska zaproszeni na uroczyste otwarcie salonu, które odbyło się 23 października br. Wydarzenie zgromadziło przyjaciół i sympatyków Jagi – przedstawicieli prasy, środowiska architektów oraz współpracujące firmy.

Kluczowym założeniem spotkania była integracja, stąd pomysł na zaaranżowanie imprezy nie tylko w salonie, ale również w całej Galerii Saska Kępa i zaproszenie do współpracy firm, które mają tu swoje siedziby. Stonowany rytm wydarzenia Jaga zrodził przestrzeń do wzajemnych kontaktów, rozmów i refleksji na temat kondycji współczesnego świata wywołanej przez Jana Kriekelsa, właściciela i CEO Jaga N.V., filozofa i performera.

W swojej prezentacji zaprezentował on źródła powstania Jagi, które  swój początek mają w pierwotnej potrzebie ciepła. Krokiem w przyszłość była prezentacja książki pod znamiennym tytułem „Innovate or die”, w której Jan Kriekels wypowiada się na tak istotne tematy dla świata jak ekologia, konsumpcjonizm i kreatywność.

Prezent, którym właściciel Jaga obdarował polski salon, również ma znaczenie symboliczne. To mały model wielkiego totemu – wspólnego dzieła wszystkich pracowników i współpracowników firmy, który znajduje się przed siedzibą firmy Jaga w Belgii. Ręcznie rzeźbiony jest dowodem wspólnej pracy, pasji i zaangażowania.

Jednym z bohaterów otwarcia JAGA ART STUDIO był też czekoladowy grzejnik Heatwave wykonany przez mistrzów z firmy Wedel. Słodki grzejnik rzeczywistych rozmiarów wzbudził aplauz gości, którzy podczas spotkania mogli podziwiać zarówno proces jego powstawania, jak i delektować się wybornym smakiem czekolady.

Przez całą uroczystość przed Galerią Saska Kępa obecny był Jaga Experience Truck – multimedialna wizytówka firmy, która reprezentuje markę podczas podróży po różnych zakątkach świata. Oryginalnie zaaranżowane wnętrze ciężarówki pełne światła i dźwięku było kolejną platformą do integracji stworzoną w tym dniu przez Jaga Polska. Uczestnicy imprezy, jak również przypadkowi przechodnie, byli żywo zainteresowani niezwykłym pojazdem, który pojawił się na ulicach Warszawy.

Wieczorną część otwarcia salonu Oddział Zamknięty z Krzysztofem Jaryczewskim zagrał swoje największe przeboje JAGA ART STUDIO wypełniła historia i muzyka. O roli ciepła i źródłach jego kreacji opowiedziała dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu. Oddział Zamknięty z Krzysztofem Jaryczewskim zagrał swoje największe przeboje, przy których goście Jaga bawili się do późnych godzin. Spotkanie zakończył jam session, podczas którego można było zagrać z zespołem lub zaprezentować swój solowy talent muzyczny.

Wydarzeniu otwarcia JAGA ART STUDIO patronowały kluczowe media branżowe i wnętrzarskie oraz partnerzy tacy jak Wedel, BMW, KOD, BoConcept, Luminosfera i in, którzy ufundowali gościom Jaga miłe upominki. JAGA ART STUDIO przy ul. Zwycięzców 28 w Warszawie jest obecnie największą i najbardziej  kompleksową prezentacją grzejników belgijskiego producenta w kraju.

Na miłośników dobrego wzornictwa czekają w salonie modele jak: Heatwave – niezwykły grzejnik w formie ornamentu, superwydajny grzejnik Vertiga Kirei w obudowie z ekologicznego tworzywa na bazie soi, zachwycająca Vertiga Glow wykończona lakierem o fortepianowym połysku, Crossroads czyli grzejnik-labirynt, Iguana oparta na planie słońca, kamienny grzejnik Geo, zamknięty w stylowej drewnianej obudowie Knockonwood i kilkanaście innych grzejników dekoracyjnych.

Jan Kriekels i Krystyna Łuczak-Surówka Pasjonaci technologii znajdą w salonie kluczowe grzejniki ścienne producenta takie jak Strada, Tempo, Play, Linea, wentylokonwektory (Briza, Freedom), szeroką ofertę grzejników stojących  oraz jednostki kanałowe takie jaki Mini Canal, Micro Canal, Quatro Canal.

Do obejrzenia jest również szeroka oferta kratek do grzejników kanałowych, a wśród nich designerskie nowości: Pebbles i Accordion. Doradcy techniczni Jaga Polska służą w salonie informacją na temat technologii grzewczych i rozwiązań Jaga takich jak Low-H2O (mała pojemność wodna) czy DBE (Dynamic Boost Effect), system dynamicznego doładowania grzejników o małej pojemności wodnej, zwiększający ich wydajność.

- Zapraszamy do salonu JAGA ART STUDIO na rozmowy i dyskusje o kreatywności, designie, technologii – mówi Dariusz Majchrzak z Jaga Polska. - Chcemy, by miejsce to było platformą do przekazywania aktualnej wiedzy i prezentacji najnowszych rozwiązań grzewczych dla szerokiego grona odbiorców: klientów, współpracowników, ale również dla studentów czy dziennikarzy.

Więcej informacji na temat grzejników marki Jaga można znaleźć na stronie internetowej firmy Jaga Polska Sp. z o.o. pod adresem: www.jaga.com.pl

źródło: JAGA, autor zdjęć: Przemysław Borys

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum