Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

CEMEX Polska oficjalnym Mecenasem Polskiej Architektury

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2014-06-27

CEMEX Polska wspiera młodych, uzdolnionych architektów w ich twórczym myśleniu, promuje polską myśl inżynierską, najlepsze materiały i technologie oraz propaguje architekturę zaangażowaną społecznie.

"Promujemy Polską Architekturę" to tytuł II edycji konkursu dla młodych architektów. Kapitułę konkursu stanowią wybitni polscy architekci o uznanym dorobku twórczym, wspierani przez przedstawicieli wiodących marek budowlanych w tym CEMEX Polska, będących Mecenasami Polskiej Architektury, a także przedstawiciele redakcji i rady programowej  miesięcznika "Builder".

Konkurs promuje polskich projektantów, architektów i konstruktorów. Prezentuje i popularyzuje ich dorobek, twórcze osiągnięcia i zrealizowane projekty, a w przypadku młodych
i wchodzących na rynek - ich entuzjazm, pomysły oraz otwartość na nowoczesne rozwiązania materiałowe i technologiczne.

Kapituła chce podkreślić rolę architekta i konstruktora w procesie inwestycyjnym i kształtowaniu przestrzeni publicznej oraz znaczenie uwzględniania nowoczesnych materiałów i rozwiązań technologicznych w procesie projektowania obiektów budowlanych. Wskazać nowoczesne narzędzia ułatwiające i usprawniające pracę projektantów.

Celem konkursu jest wyłanianie młodych talentów spośród studentów wydziałów architektury. Ważnym aspektem jest również propagowanie wiedzy o technologiach i materiałach budowlanych.
W ramach konkursu dla młodych architektów zaprezentowane zostaną cztery rozwiązania i produkty CEMEX, które znajdą zastosowanie w projektach: biały cement, nawierzchnie dekoracyjne DECO STONE, nowoczesny system do budowy domów Thermohouse  oraz kruszywa dekoracyjne.

"Dla CEMEX Polska to wyróżnienie znaleźć się w towarzystwie zwolenników polskiej architektury. Prace rodzimych architektów coraz częściej zostają zauważane i uznawane na świecie. Naszym obowiązkiem jest wspieranie polskich projektów architektonicznych. To nie jest pierwszy kontakt CEMEX z architekturą, jako że nasza firma od lat organizuje konkurs na najpiękniejszy obiekt zbudowany z materiałów CEMEX na świecie.

Jesteśmy wrażliwi na piękno polskiej architektury, w której coraz częściej urzeka nas innowacyjność, dbałość o przestrzeń z uwzględnieniem wysokich walorów estetycznych i użytkowych. Nie zapominamy przy tym o jakości i trosce o środowisko naturalne oraz potrzeby użytkownika. Promujemy rodzimą architekturę, gdyż jest ona elementem dorobku kulturowego Polski" - mówi Piotr Rusecki, Dyrektor Pionu Betonu i Kruszyw CEMEX Polska.

CEMEX aktywnie angażuje się we wspieranie architektury na świecie, organizując corocznie m.in. CEMEX Builiding Award. Konkurs wyróżnia obiekty budowlane, które charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami budowlanymi, koncepcyjnymi, technicznymi i estetycznymi. W 2011 laureatem konkursu w kategorii budynków publicznych i przemysłowych został gmach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zaś w 2012 roku nagrodę w tej samej kategorii otrzymał stadion PGE Arena w Gdańsku.

źródło i zdjęcie: CEMEX

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum