Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

CEMEX o społecznej odpowiedzialności biznesu na Stadionie Narodowym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2014-03-31

CEMEX Polska jako jedyna firma z branży budowlanej zaprezentuje się na Targach CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu pod patronatem Ministerstw: Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej oraz Środowiska.

Zwiedzający, na stoisku CEMEX, będą mogli porozmawiać z jej ekspertami, wymienić się doświadczeniami oraz dowiedzieć się, jak rozumiana jest odpowiedzialność biznesu w branży budowlanej. Na stoisku firma zaprezentuje swoje dotychczasowe oraz planowane projekty ekologiczne, wolontariat pracowniczy oraz programy zaangażowania społecznego. Będzie to też znakomite miejsce do porozmawiania o możliwych formach współpracy z CEMEX w ramach działań pro-społecznych.

Targi stanowią doskonałą okazję do włączenia się w nurt dyskusji na temat współczesnego języka biznesu w relacjach z konsumentami, odpowiedzialnych wyborach przed jakimi stoją konsumenci, budowaniu relacji pomiędzy środowiskiem biznesowym, a lokalną społecznością oraz wizji zrównoważonych miast przyszłości. Zagadnienia te podjęte zostaną w ramach paneli dyskusyjnych.

Organizowane 1. kwietnia na Stadionie Narodowym Targi CSR, rozpoczną się o godzinie 10:00 i zgromadzą 62 wystawców. W otwarciu uczestniczyć będzie wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz Mirella Panek-Owsiańska - Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas targów odbędzie się ogłoszenie wyników Raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013. Dobre Praktyki” oraz ogłoszenie wyników konkursu dla dziennikarzy „Pióro odpowiedzialności”.

W 2013 roku „Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska” został uznany przez Jury konkursu Raporty Społeczne oraz środowisko dziennikarskie za najlepiej sporządzony raport roku otrzymując Nagrodę główną i Nagrodę dziennikarzy. Raport CEMEX został wybrany z pośród 32 raportów zgłoszonych do VII edycji konkursu. Po raz pierwszy zarówno Jury konkursu głównego jak i Jury dziennikarskie zgodnie uznało Raport społeczny tej samej firmy jako najlepszy.

Integralną częścią strategii biznesowej CEMEX Polska jest strategia zrównoważonego rozwoju. Realizując cele gospodarcze CEMEX Polska pamięta, że rozwojowi ekonomicznemu musi towarzyszyć dbałość o środowisko naturalne oraz o pracowników i społeczności, w których działa. W swojej działalności firma poświęca dużo uwagi zarządzaniu wpływem na otoczenie, między innymi na ograniczaniu negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne oraz na wspieraniu inicjatyw proekologicznych i prospołecznych.  

źródło i zdjęcie: CEMEX

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum