PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Baterie termostatyczne Oras - kąpiel kontra zima

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2011-02-18

Zimowe chłody większości z nas dały się we znaki. Najlepszy sposób na rozgrzanie to aromatyczna kąpiel lub ciepły prysznic. Wygodne rozwiązania stosowane w nowoczesnej armaturze jak termostaty czy masujące strumienie dają wygodę i odpoczynek. Udogodnienia te znajdziemy m.in. w liniach baterii firmy Oras.

Woda ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Nie bez przyczyny od lat triumfy święcą wszelkie formy SPA. W naszej łazience sami możemy urządzić domowy seans.


Zestaw dla miłośników zimowej kąpieli

W zależności od naszych preferencji możemy się rozgrzać i zrelaksować w wannie lub pod prysznicem. Komfort zimowej kąpieli podnoszą nie tylko aromatyczne kosmetyki, ale także nowoczesna armatura. Zastosowane w niej rozwiązania jak termostaty czy masujące strumienie dają wygodę i odpoczynek. Udogodnienia te znajdziemy m.in. w liniach baterii termostatycznych firmy Oras.

Najważniejsza w kąpieli jest jednak temperatura wody. W pilnowaniu odpowiedniej temperatury kąpieli wyręczą nas baterie termostatyczne. Zasada ich działania jest prosta – termostat błyskawicznie miesza ciepłą i zimną wodę, by miała tyle stopni ile sami ustawiliśmy i utrzymuje temperaturę na stałym poziomie. Baterie termostatyczne firmy Oras m.in. z serii Cubista posiadają też wygodną blokadę temperatury na poziomie 38°C. Możemy więc odkręcić kran i przyjść dopiero wówczas, gdy wanna się napełni, nie martwiąc się o temperaturę wody.


Szybki prysznic też rozgrzewa

W opozycji do miłośników zimowych kąpieli w wannie od lat stoją fani szybkiego i ekologicznego natrysku.  Poza wygodnymi bateriami termostatycznymi, które czuwają byśmy nie odkręcili zbyt gorącej wody możemy zamontować także funkcjonalne natryski. W serii Oras Natura rączka prysznica wyposażona została w specjalny przycisk ECO – jednym kliknięciem zmniejszamy strumień wody o połowę. Nie zmniejsza to jednak komfortu użytkowania.

Wiele osób wybiera prysznic nie tylko ze względu na to, że szkoda im czasu na długie kąpiele
w wannie, ale także po to, by poprawić wygląd swojego ciała. Linia natrysków Oras Hydra wyposażona została w możliwość przestawienia strumienia wody na funkcję masującą. Relaksującą formą prysznica mogą być także popularne deszczownice. Szeroka głowica natryskowa – w linii Hydra 24 cm – sprawiają, że w czasie prysznica czujemy jak woda delikatnie nas masuje i pomaga się odprężyć.


Oszczędność dla domowego budżetu

Relaksujące SPA w wannie wyposażonej w nowoczesną armaturę daje nie tylko wytchnienie dla ciała i ducha, ale także ulgę w kosztach opłat za wodę i energię. Eksperci firmy Oras podkreślają, że stosowanie baterii termostatycznych sprzyja oszczędnościom - zużycie wody zmniejsza się o ok. 40%, a koszt energii nawet do 50%.


Źródło: GlobalBrand Institute

Więcej

 

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum