PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Baterie termostatyczne Oras - kąpiel kontra zima

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2011-02-18

Zimowe chłody większości z nas dały się we znaki. Najlepszy sposób na rozgrzanie to aromatyczna kąpiel lub ciepły prysznic. Wygodne rozwiązania stosowane w nowoczesnej armaturze jak termostaty czy masujące strumienie dają wygodę i odpoczynek. Udogodnienia te znajdziemy m.in. w liniach baterii firmy Oras.

Woda ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Nie bez przyczyny od lat triumfy święcą wszelkie formy SPA. W naszej łazience sami możemy urządzić domowy seans.


Zestaw dla miłośników zimowej kąpieli

W zależności od naszych preferencji możemy się rozgrzać i zrelaksować w wannie lub pod prysznicem. Komfort zimowej kąpieli podnoszą nie tylko aromatyczne kosmetyki, ale także nowoczesna armatura. Zastosowane w niej rozwiązania jak termostaty czy masujące strumienie dają wygodę i odpoczynek. Udogodnienia te znajdziemy m.in. w liniach baterii termostatycznych firmy Oras.

Najważniejsza w kąpieli jest jednak temperatura wody. W pilnowaniu odpowiedniej temperatury kąpieli wyręczą nas baterie termostatyczne. Zasada ich działania jest prosta – termostat błyskawicznie miesza ciepłą i zimną wodę, by miała tyle stopni ile sami ustawiliśmy i utrzymuje temperaturę na stałym poziomie. Baterie termostatyczne firmy Oras m.in. z serii Cubista posiadają też wygodną blokadę temperatury na poziomie 38°C. Możemy więc odkręcić kran i przyjść dopiero wówczas, gdy wanna się napełni, nie martwiąc się o temperaturę wody.


Szybki prysznic też rozgrzewa

W opozycji do miłośników zimowych kąpieli w wannie od lat stoją fani szybkiego i ekologicznego natrysku.  Poza wygodnymi bateriami termostatycznymi, które czuwają byśmy nie odkręcili zbyt gorącej wody możemy zamontować także funkcjonalne natryski. W serii Oras Natura rączka prysznica wyposażona została w specjalny przycisk ECO – jednym kliknięciem zmniejszamy strumień wody o połowę. Nie zmniejsza to jednak komfortu użytkowania.

Wiele osób wybiera prysznic nie tylko ze względu na to, że szkoda im czasu na długie kąpiele
w wannie, ale także po to, by poprawić wygląd swojego ciała. Linia natrysków Oras Hydra wyposażona została w możliwość przestawienia strumienia wody na funkcję masującą. Relaksującą formą prysznica mogą być także popularne deszczownice. Szeroka głowica natryskowa – w linii Hydra 24 cm – sprawiają, że w czasie prysznica czujemy jak woda delikatnie nas masuje i pomaga się odprężyć.


Oszczędność dla domowego budżetu

Relaksujące SPA w wannie wyposażonej w nowoczesną armaturę daje nie tylko wytchnienie dla ciała i ducha, ale także ulgę w kosztach opłat za wodę i energię. Eksperci firmy Oras podkreślają, że stosowanie baterii termostatycznych sprzyja oszczędnościom - zużycie wody zmniejsza się o ok. 40%, a koszt energii nawet do 50%.


Źródło: GlobalBrand Institute

Więcej