Firma stawia na niezawodność oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Rozumie znaczenie ekologii i innowacji, dlatego w swojej ofercie posiada produkty tylko sprawdzonych marek, takich jak Trina Solar, SolarEdge oraz K2 Systems.
Długoletnie gwarancje producentów zapewniają najwyższą jakość i niezawodność. Instalacja ich własnej elektrowni fotowoltaicznej w Warszawie podkreśla zaangażowanie firmy w promowanie zrównoważonego rozwoju.
Dzięki szerokiej gamie zastosowań, od domowych instalacji po zaawansowane projekty przemysłowe, firma wyznacza standardy w branży, nieustannie dążąc do doskonalenia i poszerzenia swojej oferty.
Od 2023 roku OzeBUD wspiera również wspólnoty mieszkaniowe oraz spółdzielnie w pozyskaniu dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego na pokrycie 50% kosztów netto instalacji fotowoltaicznej.
Po dokładnej analizie technicznej zapotrzebowania oraz możliwości posadowienia na dachu, przygotowuje projekt, składa w imieniu klienta wnioski, a po montażu rozlicza je. Przez kolejne lata świadczy również serwis i doradztwo.
Budynki wielorodzinne wymagają większego doświadczenia od instalatora przy projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu. Aby zapewnić 100% gwarancję bezpieczeństwa przeciwpożarowego, wybierany jest system z optymalizacją dla każdego modułu SolarEdge.
System ten dodatkowo posiada zintegrowaną funkcję bezpieczeństwa SafeDC™ minimalizującą zagrożenia bezpieczeństwa. Gdy podłączone są optymalizatory mocy, moduły działają jedynie wówczas, gdy sygnał z falownika jest stale ponawiany.
Jeżeli z falownika nie wychodzi żaden sygnał lub falownik nie pracuje, funkcja SafeDC™ w systemie SolarEdge automatycznie wyłącza prąd DC oraz napięcie w przewodach modułu i łańcucha.
W trybie bezpieczeństwa napięcie wyjściowe każdego z modułów wynosi 1V. Na przykład, jeżeli strażacy odetną system fotowoltaiczny od sieci elektrycznej w ciągu dnia, a system składa się z 10 modułów na każdy łańcuch, napięcie łańcucha zmniejszy się do 10Vdc.
Z uwagi na fakt, że maksymalna długość łańcucha w systemach SolarEdge została ograniczona do 50, napięcie łańcucha może wynosić maksymalnie 50Vdc, co jest znacznie mniej niż poziom ryzyka. Nawet w przypadku pojedynczych błędów, rozwiązanie to posiada certyfikat napięcia SELV (<120V).
Nie wszyscy wiedzą, że dla dachów płaskich powinna być używana konstrukcja balastowa, nieingerująca w ciągłość poszycia dachowego. Zapewnia to firma K2 System, która pozwala na określenie obciążenia dodatkowego dla konkretnej lokalizacji i wysokości budynku.
Jeżeli strop nie zapewnia odpowiedniej nośności, możemy użyć konstrukcji klejonej do papy. Dzięki macie ochronnej EPDM pod konstrukcję pochłaniane i kompensowane są nierówności, tak że możliwa jest praca z niskim balastem pomimo wysokich współczynników tarcia.
Rozwiązania te sprawiają, że zarządy budynków wielorodzinnych mają pewność, iż ich inwestycje są bezpieczne, a środki wydatkowane z funduszy remontowych zwrócą się jeszcze przed końcem gwarancji produktowych i żywotności instalacji.
Dla osób zainteresowanych nowoczesnymi i ekonomicznymi rozwiązaniami w zakresie energii odnawialnej, OzeBUD oferuje produkty, które nie tylko zmniejszają koszty utrzymania, ale także przyczyniają się do ochrony środowiska.
Wszystko to czyni firmę OzeBUD godnym zaufania partnerem w dziedzinie energii odnawialnej.
źródło i zdjęcia: OzeBUD