Gaz płynny - alternatywa dla benzyny i ropy

W obliczu częstych kryzysów paliwowych, które powtarzają się od lat 70-tych, konieczne stało się poszukiwanie alternatywnych źródeł energii. Od początku lat 80-tych rolę tę zaczęły pełnić gaz płynny propan i propan-butan (LPG – Liquified Petroleum Gas). W tym artykule omówimy, czym są zbiorniki LPG i stacje autogazu, ich zalety oraz znaczenie dla współczesnej gospodarki.

Gaz płynny - alternatywa dla benzyny i ropy
CHEMET Naziemne i podziemne zbiorniki LPG
www.chemet.eu
CHEMET Naziemne i podziemne zbiorniki LPG
Dane kontaktowe:
(+48 32) 39 33 300 informacja, (+48 32) 39 33 203 biuro handlowe
Sienkiewicza 47, 42-600 Tarnowskie Góry

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zalety gazów płynnych

Gaz płynny, taki jak propan i propan-butan, stał się jednym z podstawowych paliw wykorzystywanych do celów grzewczych i technologicznych. Jego popularność wynika z kilku kluczowych zalet:

 • Koszt: Gaz płynny jest tańszym źródłem energii w porównaniu do innych paliw.
 • Kaloryczność: Wysoka kaloryczność gazu oznacza, że dostarcza on więcej energii na jednostkę objętości, co czyni go efektywnym wyborem.
 • Wszechstronność: LPG jest wykorzystywane nie tylko do ogrzewania i celów technologicznych, ale także jako paliwo do samochodów osobowych, znane jako autogaz.

Dynamiczny wzrost popytu

Wzrost popytu na gaz płynny jako źródło energii przyczynił się do zwiększonego zapotrzebowania na zbiorniki ciśnieniowe LPG o różnej pojemności i typach. Firma CHEMET, od końca lat 80-tych, rozpoczęła seryjną produkcję zbiorników LPG w wersji naziemnej i podziemnej, głównie na rynek niemiecki i kraje Beneluxu.

Zbiorniki LPG w Polsce

Od 1992 roku, CHEMET dostarcza zbiorniki LPG na rynek polski, obsługując zarówno segment grzewczy, jak i autogaz. Dzięki temu zbiorniki LPG stały się głównym produktem firmy, zapewniając jej czołową pozycję wśród producentów w Polsce oraz Europie Środkowej.

Usługi i innowacje

CHEMET nieustannie rozwija swoje usługi, oferując:

 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny: Regeneracja zbiorników LPG.
 • Dostawa i montaż: Kompletnych modułów stacji autogazu, co obejmuje zarówno projektowanie, jak i instalację.

Znaczenie zbiorników LPG

Zbiorniki LPG są kluczowe dla zapewnienia stabilnych dostaw energii, szczególnie na obszarach słabo zurbanizowanych. W krajach takich jak Włochy, Holandia i Polska, autogaz stanowi popularne alternatywne paliwo do samochodów osobowych, co przyczynia się do zmniejszenia zależności od tradycyjnych paliw kopalnych.

Podsumowanie

Zbiorniki LPG i stacje autogazu odgrywają ważną rolę w nowoczesnej energetyce, oferując ekonomiczne i efektywne źródła energii. Firma CHEMET, jako lider w produkcji zbiorników LPG, nie tylko dostarcza wysokiej jakości produkty, ale także świadczy kompleksowe usługi, zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Dzięki rozwojowi technologii i innowacyjnym rozwiązaniom, gaz płynny pozostaje kluczowym elementem zrównoważonej i niezawodnej energetyki przyszłości.

źródło i zdjęcie: Chemet

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Dlaczego gaz płynny stał się popularnym źródłem energii?

  Gaz płynny, taki jak propan i propan-butan, stał się popularnym źródłem energii ze względu na jego niższy koszt w porównaniu do innych paliw, wysoką kaloryczność, co czyni go efektywnym, oraz wszechstronność zastosowania zarówno do ogrzewania, celów technologicznych, jak i jako paliwo do samochodów osobowych (autogaz).
 • Jakie znaczenie mają zbiorniki LPG w Polsce i Europie?

  Zbiorniki LPG są kluczowe dla zapewnienia stabilnych dostaw energii, szczególnie na obszarach słabo zurbanizowanych. Od 1992 roku, CHEMET dostarcza zbiorniki LPG na rynek polski, obsługując zarówno segment grzewczy, jak i autogaz, co zapewnia firmie czołową pozycję wśród producentów w Polsce oraz Europie Środkowej.
 • Jakie usługi oferuje firma CHEMET w kontekście LPG?

  CHEMET oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w zakresie regeneracji zbiorników LPG oraz dostawę i montaż kompletnych modułów stacji autogazu, co obejmuje projektowanie i instalację, zapewniając kompleksowe wsparcie dla klientów.