Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zakończył się Sokolik Cup 2024! WIŚNIOWSKI obecny na bandach i trybunach turnieju

Kolejna edycja Sokolik Cup zgromadziła tysiące kibiców na stadionie Sokoła w Starym Sączu. W turnieju Sokolik Cup 2024 wzięły udział 36 najlepszych dziecięcych drużyn piłki nożnej z całego świata. Firma WIŚNIOWSKI, wielki fan zdrowej, sportowej rywalizacji, była strategicznym partnerem wydarzenia.

Zakończył się Sokolik Cup 2024! WIŚNIOWSKI obecny na bandach i trybunach turnieju
WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A. Drzwi przeciwpożarowe, stalowe
www.wisniowski.pl
WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A. Drzwi przeciwpożarowe, stalowe
Dane kontaktowe:
18 44 77 111
Wielogłowy 153 , 33-311 Wielogłowy

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Sokolik Cup to największy turniej dla dzieci w Europie Środkowej, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Już 13. rok z rzędu finał tego wydarzenia, organizowanego przez Fundację "Ja też mam marzenia", dał lokalnym drużynom, takim jak Sandecja, Dunajcec, Limanovia, AP Sanok i Sokoliki Stary Sącz, możliwość rywalizacji ze światowymi klubami, takimi jak FC Barcelona, Liverpool, Paris Saint-Germain, Rapid Wiedeń, FS Mriya oraz Deportivo La Coruna.

Do udziału w losowaniu grup zaproszono przedstawicieli lokalnego biznesu, włodarzy miasta oraz partnerów strategicznych. Jednym z nich była firma WIŚNIOWSKI.

– Mamy wiele wspólnego z Fundacją Ja też mam marzenia, która realnie dba o to, by dzieciaki mogły rozwijać skrzydła i spełniać swoje sportowe marzenia. Nasi pracownicy sami chętnie uprawiają sport i piłkę nożną, zdarza się też, że ich dzieci grają w lokalnych klubach, biorących udział w corocznych rozgrywkach Sokolik Cup. Nasza firma od lat organizuje także wydarzenia dla młodych – m.in. w ramach Naukowej Wioski, w której dajemy przestrzeń do rozwijania pasji. Młodzi i zdolni są naszą przyszłością, dlatego nie mogliśmy przejść obok tego wydarzenia obojętnie – powiedziała Monika Młynarczyk, dyrektor marketingu w WIŚNIOWSKI.

W dniach 7-9 czerwca w Starym Sączu odbyły się finałowe rozgrywki Sokolik Cup 2024, pełne emocji, widowiskowych akcji, pięknych bramek oraz żywiołowych dryblingów.

WIŚNIOWSKI na bandach i trybunach turnieju Sokolik Cup 2024

W wielkim finale zmierzyły się zespoły z Chorwacji i Czech. NK Lokomotiva Zagrzeb zremisował ze Spartą Praga 1:1, a o zwycięstwie musiała zdecydować seria rzutów karnych. Lepsi okazali się Chorwaci, zdobywając Puchar Sokolika 2024. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Hiszpanii, Deportivo La Coruna, która pokonała niemiecki klub 1. FSV Mainz.

– Łącznie w eliminacjach i finałach udział wzięło ponad pół tysiąca dzieci. To ważne, by dać im możliwość spełnienia sportowej pasji. Sam byłem kiedyś dzieckiem i wiem, jak ważne są takie wydarzenia w życiu każdego z nich. Cieszę się, że turniej z roku na rok zdobywa coraz większe rzesze uczestników, ale i partnerów. Jestem ogromnie wdzięczy za udział firmy WIŚNIOWSKI w Sokolik Cup 2024. To wielka pomoc, wsparcie i przede wszystkim renoma, mieć takiego partnera u swego boku – powiedział Tomasz Popiela, organizator turnieju Sokolik 2023.

źródło i zdjęcia: WIŚNIOWSKI