Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Fronius Wattpilot - najbardziej ekonomiczna ładowarka do samochodów elektrycznych

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w podróży, masz własny system fotowoltaiczny, czy nie: Fronius Wattpilot ładuje Twój samochód elektryczny elastycznie i inteligentnie - jak nigdy wcześniej.

Fronius Wattpilot - najbardziej ekonomiczna ładowarka do samochodów elektrycznych
Fronius Instalacje fotowoltaiczne
www.fronius.com
Fronius Instalacje fotowoltaiczne
Dane kontaktowe:
32 621 07 00
Gustawa Eiffel`a 8, 44-109 Gliwice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Fronius Wattpilot dostępny jest w dwóch wersjach:

  • Home – stacja do ładowania w domu. Dostępny w klasach mocy 11 kW i 22 kW . Użyj wtyczki i ładuj.
  • Go – mobilne rozwiązanie w podróży. Dostępne w klasach mocy 11 kW i 22 kW. Ładuj prosto w każdym miejscu.

Obydwie wersje oferują zrównoważone ładowanie energią z instalacji pv lub zieloną energią elektryczną z sieci, pomaga to nieco spowolnić niekorzystne zmiany klimatu.

Elektromobilność, która pozwala nam patrzeć w przyszłość. Fronius Wattpilot. Designed to move.

Taniej już się nie da: Korzystaj z energii ze słońca

Jako właściciel systemu fotowoltaicznego doskonale zdajesz sobie sprawę z korzyści ekologicznych i ekonomicznych, jakie daje posiadanie niezależnego źródła energii. Potencjał ten zwiększa się jeszcze bardziej dzięki posiadaniu samochodu elektrycznego oraz stacji ładowania Fronius Wattpilot.

Fronius Wattpilot - stacja ładowania samochodu elektrycznego w domu i podróży.
Fronius Wattpilot - stacja ładowania samochodu elektrycznego w domu i podróży.

Jest to inteligentna stacja ładowania z możliwością automatycznego przełączania pomiędzy fazami i regulacją mocy co 1 A. Pozwala to na optymalne wykorzystanie do ładowania samochodu nadwyżek produkcji instalacji pv od 1,38 kW do 22 kW.  Jest to najtańsze z możliwych, a przy tym zrównoważone źródło energii dla Twojego samochodu.

Korzyści: oszczędność kosztów ładowania samochodu, optymalne wykorzystanie mocy instalacji pv, szybszy zwrot nakładów na inwestycję w pPV

Dwa tryby ładowania dla większej elastyczności

Dostosuj samochód do swoich potrzeb, Fronius Wattpilot to dwa tryby ładowania, które wybierasz bezpośrednio na urządzeniu lub poprzez aplikacje Fronius Solar.wattpiot

  • Tryb Eco - tryb najlepszy dla właścicieli instalacji pv. Daje gwarancję ładowania samochodu najtańszą dostępna energią – z nadwyżek produkcji pv lub w czasie dostępności prądu sieciowego w określonych taryfach.
  • Tryb Next Trip - tryb Next Trip to idealne rozwiązanie dla osób dokładnie planujących kolejne podróże. Fronius Wattpilot w trybie Next Trip naładuje samochód dokładnie na określoną ilość kilometrów w określonym czasie. Wykorzysta do tego dostępną nadwyżkę produkcji systemu pv lub prąd sieciowy w optymalnej taryfie.

Optymalne rozdzielanie prądu - za pomocą funkcji Dynamic Load Balancing

Funkcja Dynamic Load Balancing umożliwia jak najlepsze wykorzystanie całej ilości prądu dostępnej w domu, w tym nadmiaru energii z instalacji PV i prądu z sieci energetycznej: Za pomocą zainstalowanych ładowarek można ładować samochody elektryczne nie tylko równocześnie, ale także z optymalizacją zużycia energii.

Wymagana energia może być przy tym dynamicznie rozdzielana na trzy ładowane pojazdy i sterowana. Korzyść: jest uwzględniana zarówno moc instalacji PV, jak i wielkość zużycia energii w domu. Oszczędza to wysokich kosztów przyłącza i skutecznie zapobiega przeciążeniom przyłącza domowego. A co najlepsze, dzięki funkcji Dynamic Load Balancing można określać priorytety, aby osiągnąć jeszcze większe wartości mocy ładowania.

źródło i zdjęcie: Fronius