Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Gwarancja na falowniki Fronius nawet na 10 lat

Nieważne, co przyniesie przyszłość: Jesteśmy pewni, że dzięki produktom firmy Fronius właściciele instalacji PV są doskonale przygotowani na wyzwania jutra. Za gwarancją Fronius stoi solidna firma rodzinna, mająca ponad 30 lat doświadczenia w fotowoltaice, oraz wyjątkowa jakość Pomocy technicznej Fronius.

Gwarancja na falowniki Fronius nawet na 10 lat
Fronius Instalacje fotowoltaiczne
www.fronius.com
Fronius Instalacje fotowoltaiczne
Dane kontaktowe:
32 621 07 00
Gustawa Eiffel`a 8, 44-109 Gliwice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Produkty Fronius są fabrycznie objęte gwarancją na okres dwóch lat. Po łatwej i szybkiej rejestracji w portalu Fronius Solar.web można ją przedłużyć nawet do 10 lat — i to całkowicie bezpłatnie.

Zarejestrowanie falownika na Solar.web ma następujące zalety:

 • Ochrona gwarancyjna na okres do 10 lat na zarejestrowane produkty
 • Bezpłatny monitoring działania instalacji PV w portalu Fronius Solar.web
 • Regularne informacje dotyczące nowych funkcji, akcesoriów oraz kompatybilnych akumulatorów i rozwiązań automatyki domowej

* Warunki gwarancji mogą być różne w zależności od kraju i regionu. Rejestracja produktów nie obejmuje akcesoriów Fronius. Pozostałe warunki bądź ograniczenia zakresu gwarancji — patrz Warunki gwarancji w Twoim kraju.

Rejestracja produktu na Fronius Solar.web

Dzięki szybkiej i bezpłatnej rejestracji na stronie www.solarweb.com użytkownicy produktów firmy Fronius, w zależności od regionu, mogą wybrać atrakcyjny model gwarancji, który będzie optymalnie dostosowany do ich wymagań.

Bezpłatna rejestracja produktu dla posiadacza instalacji PV jest tak prosta:

 • Otwórz stronę internetową: www.solarweb.com
 • Nie masz jeszcze konta Solar.web? Kliknij "Zaloguj", a następnie "Zarejestruj się teraz", aby utworzyć nowe konto Solar.web.
 • Wypełnij wymagane pola i postępuj według instrukcji, aby uzupełnić dane potrzebne do założenia konta.
 • Masz już konto? Zaloguj się na swoim koncie w portalu Solar.web.
 • Przejdź do punktu "Rejestracja produktu".
 • Wpisz numer seryjny.
 • Wybierz datę instalacji, kraj i właściwego instalatora.
 • Wybierz żądany model gwarancji.
 • Na końcu otrzymasz certyfikat gwarancyjny do pobrania.

Masz jeszcze pytania albo coś jest niejasne? Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji znajdziesz w naszych instrukcjach. Możesz też obejrzeć nasz film na temat rejestracji.   

Gwarancja na falowniki Fronius

1 rejestracja = do 10 lat gwarancji

Klienci firmy Fronius przy zakupie produktów standardowo otrzymują fabryczną gwarancję na okres dwóch lat.

Po zarejestrowaniu falownika Fronius na portalu Fronius Solar.web posiadacze instalacji mogą zdecydować się na jeden z naszych atrakcyjnych modeli gwarancji — i to całkowicie bezpłatnie*. Do wyboru są następujące opcje:

Model gwarancji na falowniki do 12,5 kW  

 • 2 lata Gwarancji Fronius Plus +
 • 3 lata Gwarancji Fronius Plus i 5 lat Gwarancji Fronius po rejestracji

Model gwarancji na falowniki od 13 kW  

Model 1:
2 lata Gwarancji Fronius Plus +
3 lata Gwarancji Fronius Plus po rejestracji  

Model 2:
2 lata Gwarancji Fronius Plus +
5 lat Gwarancji Fronius po rejestracji

Krótki przegląd naszych modeli gwarancji

Gwarancja Fronius
Gwarancja Fronius obejmuje materiał, zapewniając ochronę inwestycji przez cały okres gwarancji.

Gwarancja Fronius Plus
Gwarancja Fronius Plus obejmuje koszty materiału, serwisu i transportu.

Najnowsza wersja oprogramowania

Regularne aktualizacje oprogramowania falownika są istotne dla prawidłowego działania instalacji PV. Ciągłe aktualizacje oprogramowania falownika gwarantują nie tylko niski stopień awaryjności i lepszy serwis urządzenia, ale też zapewniają optymalną wydajność instalacji.

2 możliwości regularnej aktualizacji oprogramowania falownika

Połączenie instalacji PV z portalem Solar.web**: w tym wariancie aktualizację falownika można rozpocząć online. Fronius zachowuje przy tym prawo do automatycznego instalowania aktualizacji. Ręczna kontrola i w razie potrzeby aktualizacja oprogramowania falownika co 3 miesiące.

Dlatego dajemy możliwość przedłużenia gwarancji na produkty firmy Fronius aż na 20 lat. Dzięki przedłużeniu gwarancji Fronius właściciele instalacji mogą korzystać z wysokiej jakości usług Pomocy technicznej Fronius i cieszyć się niezawodnością instalacji przez długi czas.

Przedłużenie gwarancji Fronius

Przedłużenie gwarancji na produkty Fronius minimalizuje ryzyko i daje właścicielowi instalacji przystępną cenowo ochronę przed nieoczekiwanymi kosztami. W razie konieczności skorzystania z gwarancji firma Fronius udostępnia odpowiednie komponenty, a użytkownik nie płaci za ich wymianę.

Przedłużenie gwarancji Fronius Plus

Wraz z przedłużeniem gwarancji Fronius Plus otrzymujesz jeszcze szerszy zakres ochrony gwarancyjnej. W przypadku uznanej reklamacji firma Fronius, oprócz kosztów komponentów, pokrywa także koszty transportu i robocizny w związku z demontażem i montażem części zamiennych.  

* Warunki gwarancji i zakres świadczeń objętych gwarancją mogą się różnić w zależności od kraju i regionu. Rejestracja produktów nie obejmuje akcesoriów Fronius. Warunkiem bezpłatnego przedłużenia gwarancji jest zarejestrowanie na portalu Fronius Solar.web nowego falownika Fronius, który został uruchomiony po 01.09.2023 r. Pozostałe warunki bądź ograniczenia zakresu gwarancji — patrz Warunki gwarancji w Twoim kraju.

** Warunkiem jest zapewnienie i udostępnienie połączenia internetowego.

źródło i zdjęcie: Fronius