Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Akcesoria do okien dachowych: klucz do niższych kosztów eksploatacji

Zainwestuj w energooszczędność i zmniejsz swoje rachunki, wybierając okno dachowe z kołnierzami uszczelniającymi i funkcjonalnymi dodatkami.

Akcesoria do okien dachowych: klucz do niższych kosztów eksploatacji
Fakro Okna i wyłazy dachowe
www.fakro.pl
Fakro Okna i wyłazy dachowe
Dane kontaktowe:
18 444 04 44
Węgierska 144 A, 33-300 Nowy Sącz
Zobacz firmę w innym dziale: Schody i balustrady

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Współcześnie, okna dachowe przestały pełnić tylko podstawowe funkcje oświetlenia i wentylacji poddaszy. Ich rola ewoluowała - obecnie są one projektowane z myślą o energooszczędności, bezpieczeństwie i funkcjonalności, nie tylko podnosząc komfort życia na poddaszu, ale również stanowiąc element dekoracyjny. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał, kluczowe jest profesjonalne wykonanie montażu, w tym dokładne ocieplenie i uszczelnienie, co zapewniają dedykowane zestawy kołnierzy uszczelniających. Dodatkowym atutem są przesłony, które chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, jednocześnie dodając wnętrzu charakteru.

Dopasowane ściśle do rozmiarów okna kołnierze izolacyjne wraz z wełną pomagają zredukować straty ciepła zimą i przyczyniają się do poprawy komfortu przy niższych rachunkach za ogrzewanie
Dopasowane ściśle do rozmiarów okna kołnierze izolacyjne wraz z wełną pomagają zredukować straty ciepła zimą i przyczyniają się do poprawy komfortu przy niższych rachunkach za ogrzewanie

Koszty eksploatacyjne i izolacyjność okien dachowych

W kontekście eksploatacji, niezauważalne z poziomu dachu, ale niezwykle istotne są produkty izolacyjne. Specjalnie zaprojektowane zestawy kołnierzy izolacyjnych (XDK) gwarantują idealne dopasowanie do modelu okna i skuteczną ochronę przed wilgocią oraz stratami ciepła. Wykorzystanie naturalnej wełny owczej w tych zestawach zapewnia doskonałą sprężystość i ograniczenie mostków termicznych. Zewnętrzne i wewnętrzne kołnierze chronią izolację przed wilgocią, co jest kluczowe dla utrzymania jej właściwości termoizolacyjnych.

Nie można też pominąć kołnierzy uszczelniających montowanych od zewnątrz, które zapewniają szczelność i odpowiednie odprowadzanie wody. Dostosowanie kołnierza do rodzaju pokrycia dachowego i konstrukcji okna jest fundamentalne, a oferowane opcje, takie jak kołnierz Thermo, mogą zredukować straty ciepła wokół okna nawet o 15%, co przekłada się na bezpośrednie oszczędności w kosztach ogrzewania.

Kołnierz Thermo posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega od ościeżnicy okna dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę
Kołnierz Thermo posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega od ościeżnicy okna dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę

Zarządzanie nasłonecznieniem a koszty chłodzenia

W obliczu rosnących kosztów chłodzenia pomieszczeń latem, inwestycja w odpowiednie przesłony może przynieść znaczne oszczędności. Zewnętrzne rolety efektywnie radzą sobie z upałem, jednak ograniczają dostęp światła. Alternatywą są markizy AMZ, które, pozostawiając częściowe przepuszczalność światła, skutecznie blokują promieniowanie słoneczne, zapobiegając przegrzewaniu się wnętrz. Wewnętrzne rolety, zwłaszcza te z bocznymi prowadnicami, umożliwiają regulację światła i cienia, jednocześnie stanowiąc element dekoracyjny.

Roleta zewnętrzna Komfort skutecznie chroni w gorące dni przed uciążliwym upałem, ale także przed promieniowaniem UV
Roleta zewnętrzna Komfort skutecznie chroni w gorące dni przed uciążliwym upałem, ale także przed promieniowaniem UV

Wybierając systemowe rozwiązania do okien dachowych, jak te oferowane przez firmę FAKRO, inwestujemy w dopasowanie i łatwość montażu, co przekłada się na długoterminowe korzyści eksploatacyjne. Nowoczesne okna, kołnierze i przesłony to nie tylko gwarancja jakości, ale także istotny krok w kierunku zwiększenia energooszczędności domu, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie rachunków za energię.

źródło i zdjęcia: Fakro

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Jakie są główne funkcje współczesnych okien dachowych?

  Współczesne okna dachowe pełnią funkcje oświetlenia i wentylacji poddaszy, a także zwiększają energooszczędność, bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort życia na poddaszu, stanowiąc również element dekoracyjny.
 • Dlaczego profesjonalny montaż okien dachowych jest kluczowy?

  Profesjonalny montaż, w tym dokładne ocieplenie i uszczelnienie za pomocą dedykowanych zestawów kołnierzy uszczelniających, jest kluczowy do pełnego wykorzystania potencjału okien dachowych, zapewniając ich energooszczędność i funkcjonalność.
 • Jakie produkty izolacyjne są istotne dla okien dachowych i dlaczego?

  Produkty izolacyjne, takie jak specjalnie zaprojektowane zestawy kołnierzy izolacyjnych z naturalnej wełny owczej, są istotne, ponieważ gwarantują idealne dopasowanie do modelu okna, skuteczną ochronę przed wilgocią oraz stratami ciepła, ograniczając mostki termiczne i chroniąc izolację przed wilgocią.
 • Jakie są sposoby na zarządzanie nasłonecznieniem i jego wpływem na koszty chłodzenia?

  Zarządzanie nasłonecznieniem, poprzez inwestycję w odpowiednie przesłony, takie jak zewnętrzne rolety i markizy AMZ, może przynieść oszczędności w kosztach chłodzenia. Zewnętrzne rolety efektywnie radzą sobie z upałem, a markizy AMZ, pozostawiając częściowe przepuszczalność światła, skutecznie blokują promieniowanie słoneczne.
 • Jakie korzyści eksploatacyjne przynoszą systemowe rozwiązania do okien dachowych?

  Systemowe rozwiązania do okien dachowych, oferowane przez firmy takie jak FAKRO, przynoszą długoterminowe korzyści eksploatacyjne poprzez gwarancję jakości, dopasowanie, łatwość montażu, zwiększenie energooszczędności domu oraz bezpośredni wpływ na zmniejszenie rachunków za energię.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej