Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Poznaj wszystkie zalety

Planując zadaszenie tarasu, warto zastanowić się nad wyborem poliwęglanu – materiału, który łączy w sobie trwałość, estetykę i funkcjonalność. Zadaszenia z poliwęglanu nie tylko efektywnie chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, ale także przepuszczają naturalne światło, tworząc przyjemną atmosferę na tarasie. Dowiedz się, dlaczego poliwęglan to idealny wybór dla Twojego domu.

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Poznaj wszystkie zalety
Scala Plastics Poland Zadaszenia tarasów, daszki nad drzwi wejściowe, płyty z poliwęglanu, akrylu i PVC, płyty i gonty bitumiczne, rynny i odwodnienia, kratki i obrzeża trawnikowe
www.scalaplastics.pl

Sprawdzonym rozwiązaniem na takie niedogodności jest zadaszenie stałe. Najpopularniejsze rozwiązania to zadaszenia drewniane, z blachy, szkła oraz płyt poliwęglanowych czy PVC. W zależności od potrzeb i funkcji zadaszenia tarasowego czy pergoli, możesz wykorzystać potencjał poszczególnych pokryć.

Jakie zalety ma poliwęglan?

Jako pokrycie konstrukcji poliwęglan sprawdza się na terenie całej Polski, nawet w piątej strefie opadów śniegu. Zadaszenie może być funkcjonalne i eleganckie jednocześnie. Poznaj najważniejsze zalety płyt poliwęglanowych.

  • Poliwęglan jest dwukrotnie lżejszy od szkła, więc nie musisz wzmacniać konstrukcji tak, jak przy szkle.
  • Niezależnie czy masz drewnianą, czy aluminiową konstrukcję, dopasujesz do niej płyty poliwęglanowe.
  • Różny poziom przepuszczalności promieni słonecznych pozwala zadaszyć taras czy pergolę zarówno od strony południowej, jak i północnej, nie tracąc przy tym światła dziennego.
  • Płyty mogą przepuszczać światło (w różnym stopniu) lub je rozpraszać.
  • Poliwęglan przeznaczony na pokrycie konstrukcji jest pokryty warstwą chroniącą przed szkodliwym UV-A, które odpowiada za przyspieszone starzenie i niszczenie materiałów.
  • Pokrycie z poliwęglanu jest łatwe w utrzymaniu, przy zabrudzeniu wystarczy skorzystać z myjki ciśnieniowej.
  • Płyta z poliwęglanu ma od 1 do 7 metrów wysięgu, co pozwala zadaszyć zarówno mały balkon, jak i przestronny taras.
  • Każda z płyt ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Którą płytę wybrać?

Płyty z poliwęglanu sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych. Jak dobrać płytę do swojego wymarzonego zadaszenia, żeby wykorzystać w pełni potencjał przestrzeni ogrodowej?

Zastanów się, na którą stronę świata jest wystawiony taras. Od strony północnej i północnowschodniej masz bardzo krótki czas bezpośredniej ekspozycji na słońce, postaw wtedy na poliwęglan przezroczysty.

Przezroczysta płyta z poliwęglanu EZ-Glaze grey
Przezroczysta płyta z poliwęglanu EZ-Glaze grey

Dzięki temu, nie zacieniasz przestrzeni pod zadaszeniem oraz nie odcinasz światła w środku budynku. Od strony południowej i południowozachodniej warto postawić na zacienienie przestrzeni.

W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się płyty z poliwęglanu w kolorze opalowym, EZ-Glaze grey czy komorowe grafitowe. Jeśli zależy Ci na zadaszeniu przypominającym szkło, możesz sięgnąć po przezroczystą płytę z poliwęglanu EZ-Glaze lub płytę litą 5 mm.

Płyta poliwęglanowa lita White Deffuser 49%
Płyta poliwęglanowa lita White Deffuser 49%

Szeroką ofertę płyt poliwęglanowych ma Scala Plastics

Znajdziesz w niej płyty z poliwęglanu litego, komorowego, różnej grubości, przezierności i w najpopularniejszych barwach i wielu wymiarach. Doradcy techniczni w Scala Plastics doradzą przy wyborze optymalnego rozwiązania oraz przygotują kalkulację kosztów.

Jeśli jesteś początkującym majsterkowiczem i szukasz gotowego rozwiązania to sięgnij po gotowe zadaszenie Smartline. Zawiera prostą instrukcję, a sam montaż nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Zadaszenie jest dostępne w 8 wymiarach: od 2,5 x 3,04 m do 3 x 6,04 m w sklepie internetowym Scala Plastics.

Źródło i zdjęcia: Scala Plastics