Ekologiczne i oszczędne: fotowoltaika i pompa ciepła, czyli duet idealny dla Twojego domu

W obliczu rosnących kosztów energii elektrycznej i wzrastającej świadomości ekologicznej, coraz więcej osób poszukuje rozwiązań przyjaznych dla środowiska i oszczędnych dla swojego domowego budżetu. Kombinacja instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła stanowi doskonały sposób na zrównoważone wytwarzanie własnej energii elektrycznej i cieplnej. Dzięki programom dotacyjnym, takim jak najnowsza inicjatywa "Mój Prąd 5.0", takie rozwiązanie staje się nie tylko ekologiczne, ale także opłacalne.

Ekologiczne i oszczędne: fotowoltaika i pompa ciepła, czyli duet idealny dla Twojego domu
FlexiPower Group Pompy Ciepła, Fotowoltaika, Magazyny Energii, Farmy Fotowoltaiczne
www.flexipowergroup.pl
Dane kontaktowe:
+48 535 102 121
Wólczańska 265 93-035 Łódź

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Fotowoltaika i pompa ciepła - doskonałe partnerstwo dla oszczędności energii

Współpraca pomiędzy panelami fotowoltaicznymi a pompą ciepła to obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie. Dzięki panelom fotowoltaicznym energia słoneczna jest przekształcana w prąd elektryczny, który może być wykorzystywany do zasilania pompy ciepła. Ta z kolei wykorzystuje energię elektryczną do produkcji ciepła do ogrzewania domu oraz podgrzewania wody użytkowej. Dzięki temu możesz czerpać korzyści z darmowej energii słonecznej, co prowadzi do obniżenia rachunków za prąd i ogrzewanie.

Dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii

Obecnie masz możliwość uzyskać do 50% dotacji, decydując się na wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, które znaczą-co wpłyną na Twój budżet, generując oszczędności w rachunkach za prąd. Inwestycja szybko się zwróci, a korzystając z rozwiązań OZE, bezpośrednio przyczynisz się do ochrony środowiska.

Flagowe programy oferujące wsparcie finansowe to:

  • Program "Mój Prąd" - dotacja w wysokości 6000 zł do każdej instalacji paneli fotowoltaicznych dla inwestorów indywidualnych (z dodatkowym urządzeniem jest to 7000 zł).
  • Program "Czyste Powietrze" - dofinansowanie do 90% kosztów zakupu pompy ciepła.
  • Ulga termomodernizacyjna - możliwość odliczenia kosztów instalacji pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych od podatku rocznego PIT. Wartość odliczenia zależy od dochodu lub przychodu oraz formy opodatkowania. Maksymalna kwota zwrotu wynosi 16 960 zł (dotyczy rozliczenia za rok 2022).

Najbardziej popularnym i wyczekiwanym programem jest "Mój Prąd 5.0". Od 22 kwietnia 2023 roku rozpoczął się nowy nabór wniosków na dofinansowanie, który prawdopodobnie będzie ostatnim. Aktualna dotacja jest dostępna nie tylko dla osób planujących zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, ale także dla tych, którzy już taką instalację posiadają (pod warunkiem przejścia na system net-billing). Nowością jest możliwość uzyskania dotacji również w zakresie pompy ciepła, magazynu energii, magazynu ciepła, systemu zarządzania energią HEMS/EMS oraz kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej.

Jak wybrać i czym kierować się przy wyborze firmy wykonującej instalacje?

- "To pytanie zadaje sobie wielu Klientów. Jako ekspert w branży OZE, działający na rynku od ponad 15 lat byłem świadkiem wielu zmian na rynku. Firmy pojawiają się i znikają. Swoim Klientom radzę, żeby wyznacznikiem nigdy nie była najniższa cena. Najlepiej wybrać firmę, która ma odpowiedni stosunek jakości do ceny, doświadczenie i zaplecze serwisowe" - mówi Michał Post, Prezes firmy FlexiPower Group.

FlexiPower Group, jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczęła swoją działalność w branży OZE ponad 15 lat temu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości rynku, Klienci firmy mają zapewnioną kompleksową obsługę, przez każdy etap inwestycji, od audytu, aż do złożenia wniosku o dofinansowanie oraz pełne wsparcie serwisowe.

źródło i zdjęcia: FlexiPower Group