Firma WIŚNIOWSKI zaawansowaną technologię powlekania proszkiem stosowała dotąd wyłącznie dla drzwi i ogrodzeń. W tym roku, jako pierwszy polski producent, WIŚNIOWSKI wdrożył malowanie proszkowe dla stalowych paneli bram segmentowych.
To prawdziwy przełom dla branży, ponieważ w procesie wykorzystuje się wysokowydajne niskoreakcyjne proszki o najwyższych właściwościach i odporności, spełniające wytyczne 1. klasy Qualicoat. Kluczową cechą zastosowanych proszków jest niska temperatura oraz krótki czas utwardzania.
Wyzwaniem było obniżenie wysokiej temperatury towarzyszącej procesowi malowania proszkowego do takiej, która nie obniży właściwości termoizolacyjnych pianki poliuretanowej stanowiącej wypełnienie paneli. Finalnie proces gwarantuje zachowanie wysokich parametrów, a co za tym idzie optymalnego funkcjonowania bram WIŚNIOWSKI.
Najnowsze standardy: szybkość, skuteczność oraz ekologia
Unikalne centrum malowania proszkowego w firmie WIŚNIOWSKI zostało zaprojektowane z myślą o pełnej automatyzacji procesu. Składa się ono z linii przygotowania powierzchni panelu do malowania, zaawansowanej lakierni oraz pieca wyposażonego w promienniki podczerwieni.
Dzięki temu WIŚNIOWSKI jest w stanie malować panele bram segmentowych z prędkością 2 metrów na minutę, a uzyskana powłoka jest niezwykle jednolita. Co istotne, linia w 100% odzyskuje zużyty proszek, co przekłada się na minimalizację generowanych odpadów. Ekologia jest jednym z kluczowych priorytetów, które towarzyszą firmie WIŚNIOWSKI w procesie rozwoju.
Technologia malowania proszkowego - technologia przyszłości
Technologia malowania proszkowego paneli bram segmentowych proszkami niskoreakcyjnymi to niewątpliwie technologia przyszłości. Dzięki niej możliwe jest osiągnięcie doskonałej jakości powłok, zapewniających nie tylko wyjątkową trwałość, ale także dbałość o ochronę środowiska naturalnego.
WIŚNIOWSKI jako pionier w branży pokazuje, jak zaawansowane technologie mogą być wykorzystane w celu tworzenia innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań, które spełniają najwyższe standardy jakości i estetyki.
źródło i zdjęcia: Wiśniowski