Pompy ciepła powietrze-woda, które gromadzą i wykorzystują ciepło z powietrza, emitują mniej CO2 niż konwencjonalne kotły i piece bazujące na paliwach kopalnych. Popyt na te ekologiczne systemy grzewcze w Europie cały czas rośnie.
Produkcję jednostek wewnętrznych pomp ciepła powietrze-woda w mieszczącej się na terenie czeskiego Pilzna fabryce Panasonic (Panasonic AVC Networks Czech [PAVCCZ]) uruchomiono w 2018 r.
Zakład cały czas szybko reaguje na potrzeby europejskiego rynku, jednocześnie ograniczając emisje dzięki miejscowej produkcji na lokalne rynki europejskie.
W Europie zachodzą obecnie dynamiczne zmiany związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną przy odchodzeniu od paliw kopalnych i gazu jako źródeł energii.
W kontekście rosnącej świadomości ekologicznej i aktualnej sytuacji związanej z dostawami energii oraz idącym za nimi wzrostem popytu na pompy ciepła powietrze-woda firma Panasonic musi zwiększać swoje moce produkcyjne.
Inwestycja pozwoli PAVCCZ dodatkowo uruchomić w kolejnym roku obrotowym produkcję jednostek zewnętrznych. Spółka zamierza zwiększyć roczną moc produkcyjną do 500 tys. urządzeń do roku obrotowego kończącego się w marcu 2026 r.
W pompach ciepła powietrze-woda firmy Panasonic zastosowano wyjątkową technologię, dzięki której urządzenia zachowują swoją moc grzewczą nawet w niskich temperaturach zewnętrznych.
W minionym roku obrotowym Panasonic otworzył też w Danii firmę konserwacyjną bazującą na rozwiązaniach IoT (internet rzeczy), a także kontynuowała rozwój działalności poprzez rozbudowę struktur sprzedaży w poszczególnych państwach.
Panasonic zamierza kontynuować swój rozwój w branży urządzeń grzewczych, chłodniczych i wentylacyjnych, która stanowi jeden z trzonów jej działalności, dbając jednocześnie o stan środowiska na świecie.
źródło i zdjęcia: Panasonic