PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria kuchenne

System do drzwi przesuwnych z niewidocznym mechanizmem jezdnym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-07-15

Marzysz o prawdziwie nietypowym meblu, którego wygląd można zmieniać każdego dnia? Interesującą możliwością jest zastosowanie frontów na prowadnicy, które pozwalają na zmianę otwierać i zamykać poszczególne półki, sprawiając, że każdego dnia meblościanka w salonie może wyglądać inaczej. Specjalny system do drzwi przesuwnych z niewidocznym mechanizmem jezdnym SlideLine M Hettich to zaawansowane rozwiązanie, które pozwala z powodzeniem budować tego typu konstrukcje.

Każdy z nas chociaż raz spotkał się z dylematem czy lepiej sprawdzi się otwarty czy zamknięty regał. Ten pierwszy daje możliwość stałego podziwiania pamiątek z podróży, oprawionych zdjęć i pozwala łatwo sięgnąć po ulubioną książkę. Zamknięty to z kolei większy porządek oraz ochrona przed kurzem. Idealnym wyjściem wydaje się połączenie regału otwartego i zamkniętego.

Czy to możliwe? SlideLine M Hettich to system do drzwi przesuwnych z ukrytym mechanizmem jezdnym, który jest wprost stworzony do takich konstrukcji meblowych. Wybierając fronty na prowadnicy, możemy decydować, które półki będą otwarte lub zamknięte, zależnie od potrzeb lub tego, kto nas danego dnia odwiedza.

W przypadku niezapowiedzianej wizyty lub służbowego spotkania nie musimy już chować osobistych rzeczy ani martwić się nieporządkiem, wystarczy przesunąć front i tymczasowo ukryć wnętrze mebla.

System do drzwi przesuwnych z niewidocznym mechanizmem jezdnym SlideLine M Hettich

Tym, co wyróżnia SlideLine M Hettich jest doskonałe dopasowanie do standardowych frontów meblowych z płyty, a także szkła i w aluminiowej ramce (o grubości od 16 do 25 mm i wadze do 30 kg). Świetnie sprawdza się w meblościance w salonie, w holu, w gabinecie oraz pokoju dziecięcym, chociaż lista możliwych zastosowań jest znacznie dłuższa.

Zaletą SlideLine M Hettich jest specjalna amortyzacja Silent System, dzięki której fronty są delikatnie wyhamowywane i nie trzaskają.
Zaletą SlideLine M Hettich jest specjalna amortyzacja Silent System, dzięki której fronty są delikatnie wyhamowywane i nie trzaskają.

System drzwi przesuwnych z ukrytym mechanizmem jezdnym to doskonały wybór, jeśli chcemy cieszyć się pięknym i estetycznym wyglądem. SlideLine M Hettich nie posiada żadnych widocznych mocowań, dzięki czemu nadaje się do reprezentacyjnych mebli w różnym stylu. Wszechstronność mechanizmu sprawia, że można go zastosować na meblach wykonanych z różnych materiałów.

Bezpiecznie, cicho i płynnie

Dodatkową zaletą SlideLine M Hettich jest specjalna amortyzacja Silent System, dzięki której fronty są delikatnie wyhamowywane i nie trzaskają, niezależnie od tego, w którym kierunku się poruszają (zamykania czy otwierania). Stanowi to bezpieczeństwo dla palców, szczególnie przy zastosowaniu w pokoju dziecka, a do tego chroni także same fronty, zatem świetnie sprawdza się przy szkle.

SlideLine M - montaż większej liczby drzwi

Co ciekawe, ten system do drzwi przesuwnych z niewidocznym mechanizmem jezdnym może obsługiwać nawet kilka frontów na tej samej szynie lub mogą one przesuwać się jeden za drugim (specjalne modele jednotorowe i wielotorowe). Łatwy montaż i niekłopotliwa regulacja sprawiają, że SlideLine M Hettich można dodać do istniejących mebli w jedno popołudnie.

źródło i zdjęcie: Hettich Polska