Co to są grzejniki bazowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Co to są grzejniki bazowe?

GRZEJNIKI BAZOWE to modele opracowane z myślą o współpracy z wentylatorami: 230 V lub 24 V, dotyczą typoszeregów E-VENT oraz REVERS i są identyczne. Wewnątrz, w dolnej części mają wnękę na wentylator/y oraz elementy służące do szybkiego wpięcia (i wypięcia) ich na magnesach. Ponadto wewnętrzną kompletną instalację elektryczną z dyskretnym wyłącznikiem na obudowie bocznej.

aktualizacja: 2022-06-28 11:22:00

GRZEJNIKI BAZOWE można kupić oddzielne tj. bez wentylatora, decyzję co do rodzaju potrzebnego wentylatora odkładając na później.

Rozróżnienie na dwie grupy służy uniknięciu pomyłek przy zamówieniach:

  1. zamawiający kompletny grzejnik typu E-VENT otrzyma GRZEJNIK BAZOWY z wpiętym do niego wentylatorem 230 V – grzejnik taki używany jest wyłącznie do grzania;
  2. zamawiający kompletny grzejnik typu REVERS otrzyma GRZEJNIK BAZOWY z wpiętym do niego wentylatorem 24 V – grzejnik taki jest używany zarówno do grzania jak i chłodzenia pomieszczeń we współpracy np. z pompą ciepła lub GWC.

GRZEJNIK BAZOWY bez wentylatora pracuje jak standardowy grzejnik c.o. grzejący w drodze konwekcji i promieniowania z powierzchni, z racji swojej dużej powierzchni wymiany ciepła (dużej powierzchni kontaktu z ogrzewanym powietrzem) jest bardziej przydatny do ogrzewania niskotemperaturowego od innych grzejników. Wentylator podwyższa znacznie moc grzejnika bez zmiany temperatury zasilania układu c.o. poprzez szybszą wymianę powietrza z wnętrza oraz z otoczenia grzejnika.

Ekspert Regulus®-System
https://regulus.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!