Ekologiczne urządzenia grzewcze

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ekologiczne urządzenia grzewcze

Firma Komiz® to producent nowatorskich, wielokrotnie nagradzanych, ekologicznych urządzeń grzewczych zarówno na paliwa kopalne, biomasę jak i energię odnawialną.

aktualizacja: 2021-06-01 08:24:08

Kotły na paliwa stałe

Nasze produkty - kotły typu sztoker® oraz palniki QPell - zapewniają komfort automatycznego spalania ogólnie dostępnego i najtańszego paliwa jakim jest węgiel /sztoker®+/, oraz peletu /sztoker®bio, palnik QPell/ i są idealnym rozwiązaniem jako alternatywa ekonomiczna dla kotłów olejowych i gazowych. Konstrukcja kotła chroniona jest patentem nr 216269.

Urządzenia spełniają restrykcyjne wymagania normy PN-EN 303-5:2012 (najwyższa 5 klasa) oraz ekoprojektu (ecodesign) określone rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. dzięki czemu istnieje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła. Wszystkie produkty firmy Komiz® wyposażone są w nowoczesne sterowniki z wyświetlaczem LED oraz algorytmem PID /COBRA 2, COBRA 2 BIO, MINI-STER BIO, MINI-STER PELLET/, które pozwalają na obsługę do 4 obiegów grzewczych. Sterowniki posiadają także strefy czasowe dzienne jak i tygodniowe zarówno dla temperatury kotła jak i zbiornika ciepłej wody użytkowej /bojler/.

Dodatkowo kocioł można być wyposażony w:

  • moduł GSM SPIDER
  • moduł Wi-Fi Safe IT
  • termostat pokojowy/panel zdalny T1000
Kocioł na paliwo stałe Sztoker bio 8 kW
Kocioł na paliwo stałe Sztoker bio 8 kW
Kocioł na paliwo stałe Sztoker bio 12 kW
Kocioł na paliwo stałe Sztoker bio 12 kW
Kocioł na paliwo stałe Sztoker+
Kocioł na paliwo stałe Sztoker+
Palnik QPell
Palnik QPell

Zdajemy sobie sprawę, że krajobraz energetyczny całego świata się zmienia. Przyszłość systemów grzewczych stanowią odnawialne źródła energii dlatego powiększyliśmy naszą ofertę o pompy ciepła oraz kotły elektryczne.

Pompy ciepła

Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością w nowoczesnym budownictwie, zwłaszcza energooszczędnym. Są bezobsługowe, zautomatyzowane i ekonomiczne w eksploatacji - dzięki czemu przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliw konwencjonalnych.

Pompy ciepła typu TX-9500 i TX-16000 to urządzenia typu monoblok przeznaczone do bezobsługowego ogrzewania wody użytkowej oraz instalacji centralnego ogrzewania. Posiadają współczynnik COP 9 - najwyższy wśród polskich producentów, a wielostopniowe ułożenie całego obwodu chłodniczego pozwala na minimalizacje wibracji i wyciszenie całego urządzenia.

Cale urządzenie znajduje się poza domem więc nie ma potrzeby wydzielania kotłowni a dzięki temu zwiększa się powierzchnia mieszkalna.

Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego panelu 7”, który można umieścić w dowolnym miejscu w domu.

Aplikacja mobilna pozwala na zdalne śledzenie i sterowanie systemem centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej dla uzyskania maksymalnego komfortu użytkowania.

Pompa ciepła typu TX-9500
Pompa ciepła typu TX-9500
Pompa ciepła typu TX-16000
Pompa ciepła typu TX-16000

Kotły elektryczne

Popularność kotłów elektrycznych wzrasta wraz z ilością wykonanych domowych instalacji fotowoltaicznych, tani prąd bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów ich eksploatacji.

Kotły elektryczne typu EKG 3 i EKG 7 to małe i lekkie urządzenia jednofunkcyjne, wykonane w wersji wiszącej. Mogą współpracować z zasobnikiem c.w.u., dzięki czemu zapewniają także ciepłą wodę. Kocioł jest sterowany tak, żeby przez włączanie i wyłączanie jego moc była dopasowywana do rzeczywistego zapotrzebowania budynku na ciepło.

Kocioł elektryczny EKG
Kocioł elektryczny EKG

Urządzenie może być także wyposażone w termostat pokojowy, zapewniający pracę według wytycznych ustalonych przez użytkownika. Dzięki temu, nad ranem może ogrzewać dom do temperatury wyższej niż przeciętnie, a w dzień włączać się dopiero wtedy, gdy spadnie ona poniżej określonego minimum. Dostępne jest także sterowanie poprzez aplikację mobilną.

Komiz - logo
Dowiedz się więcej na komiz.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje