Jak sprawić, aby dom był samowystarczalny energetycznie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak sprawić, aby dom był samowystarczalny energetycznie?

Samowystarczalne energetycznie budownictwo staje się coraz bardziej popularne. Na korzystaniu z energii słonecznej zyskują inwestorzy, jaki i środowisko. Dach solarny 2w1 od SunRoof to połączenie technologii ogniw fotowoltaicznych z architekturą budynku i doskonale wpisuje się w obecne trendy ekoinnowacji. O tym, jak wybrać najlepsze rozwiązania do swojego domu i czym dachy solarne 2w1 różnią się od tradycyjnej fotowoltaiki dowiemy się od eksperta SunRoof - Jarosława Wyrzykowskiego.

aktualizacja: 2021-11-26 09:28:31

SunRoof 2w1 łączy architekturę budynku z możliwością wytwarzania energii elektrycznej. Początkiem całego ekosystemu dla inteligentnego, samowystarczalnego energetycznie domu jest dach solarny, który pełni zarówno funkcję ochronną, jaki i produkuje energię elektryczną z promieni słonecznych. Wśród propozycji SunRoof na przyjazną środowisku architekturę znajdują się również fotowoltaiczne fasady oraz solarne carporty. Rosnące zainteresowanie rozwiązaniami energooszczędnymi jest spowodowane nie tylko potrzebą ekologicznego stylu życia, ale również chęcią uniezależnienia się od rosnących cen prądu.

Fotowoltaika zintegrowana z budownictwem to przyszłość

Dach, który wyróżnia bezkonkurencyjny design i zarazem produkuje ekologiczną energię elektryczną, to właśnie innowacja od SunRoof. Dzięki szwedzkiej technologii monokrystalicznych ogniw fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkiem, każdy projekt prezentuje się wyjątkowo i zapewnia niezwykłą wydajność. Decydując się na inwestycję w SunRoof nie ma potrzeby budowy najpierw dachu, aby następnie umieścić na nim instalację fotowoltaiczną. Stosujemy rozwiązanie 2w1 - dach, który jest gotowy do wytwarzania energii ze słońca, jak również całkowicie chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.Technologia Double Glass gwarancją wytrzymałości

Zewnętrzna warstwa dachu SunRoof zbudowana jest z modułów monokrystalicznych typu glass-glass - ultralekkich i cienkich, jak i bardzo wytrzymałych. Cechuje je również najwyższa efektywność (dzięki wykorzystaniu przedniej i tylnej strony modułu można zwiększyć uzyski energii). Dzięki temu SunRoof może się pochwalić dużo większą wydajnością, wytwarzając więcej energii z 1 metra kwadratowego niż konkurencyjne rozwiązania.

W porównaniu do standardowych paneli fotowoltaicznych, dachy solarne SunRoof mają dłuższą żywotność - gwarancja przynajmniej 80% wydajności przez min. 30 lat. Dodatkowo moduły glass-glass wyglądają jak nowoczesna, elegancka dachówka, a nanopowłoka zastosowana w procesie obróbki antyrefleksyjnej zapewnia czystość powierzchni dachu. Stylowa i nowoczesna konstrukcja, a do tego minimalistyczny szwedzki styl to połączenie, które dopasowuje się do każdego projektu domu.

Co z trwałością dachu solarnego 2w1?

Czy dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi może konkurować wytrzymałością z klasycznym dachem? Jak się okazuje, można połączyć piękny design z funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Autorski sposób montażu i zastosowanie materiałów wysokiej jakości sprawia, że konstrukcja dachu jest mocna i stabilna. Zapewnia szczelność i odpowiednią termoregulację. Pomimo pozornej delikatności powierzchni pokrycia, szkło termicznie hartowane typu glass-glass posiada certyfikowaną wytrzymałość i skutecznie poradzi sobie ze wszystkimi czynnikami atmosferycznymi.

Podsumowanie

Autorskie rozwiązania SunRoof łączą komfortowy styl życia z dbałością o środowisko. Inwestując w dach solarny 2w1 zyskujemy niezależność energetyczną. Do ogrzewania domu, zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych i ładowania samochodu elektrycznego czy hybrydowego możemy wykorzystać darmowy prąd z dachu SunRoof. To znaczący krok w kierunku ochrony środowiska i obniżenia śladu węglowego.

Jarosław Wyrzykowski, Head of Sales, SunRoof

Dodaj komentarz

time image
time image
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje