Relacja z targów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2007-10-08 09:13:54
Relacja z targów
28 września zakończyła się piętnasta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2007 oraz odbywająca się równolegle piąta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2007.

targi_swiatlo_2007_1_m28 września zakończyła się piętnasta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2007 oraz odbywająca się równolegle piąta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2007.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 190 wystawców z Polski, Chin, Włoch, Turcji, Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji, Hiszpanii, Estonii, Grecji, Litwy, Holandii i Szwecji. Mimo zmiany formuły targów z konsumenckiej na biznesową także wysoka frekwencja odwiedzających ucieszyła organizatorów. Szeroki asortyment wystawców podziwiało ponad 8 tysięcy osób z 23 krajów świata. Targi odwiedziły także misje gospodarcze przedsiębiorców z Chin, Ukrainy i Rosji oraz przedstawiciele rosyjskich sieci centrów handlowych Maxidom i Laverna.

 

Ważnym wydarzeniem była konferencja prasowa z udziałem światowej sławy architektów Alfonso Femia i Gianluca Peluffo oraz warsztat dla projektantów i architektów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z austriackim projektantem oświetlenia Klausem Pokornym.

Coraz więcej imprez

targi_swiatlo_2007_2_m

Od lewej: Francesco Alfonsi (ICE), Alfonso Femia i Gianluca Peluffo (5+1 AA)

W tegorocznej edycji było ich kilkanaście, od warsztatów poprzez szkolenia, konferencje i prezentacje. W ramach targów odbyło się 9 seminariów, które zgromadziły około 700 zainteresowanych. Imprezy skierowane były do różnych grup odbiorców: zarządców nieruchomości, przedstawicieli samorządów lokalnych, przedstawicieli branży elektrycznej oraz hotelarskiej. Ważnym wydarzeniem była konferencja prasowa z udziałem światowej sławy architektów Alfonso Femia i Gianluca Peluffo oraz warsztat dla projektantów i architektów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z austriackim projektantem oświetlenia Klausem Pokornym.

Nagrody, nagrody, nagrody…

W ramach targów, podobnie jak w ubiegłych latach, zorganizowano wiele prestiżowych konkursów. Studenci i młodzi projektanci mogli wykazać się kreatywnością w konkursie „Światło dla…”, nad którym patronat objęła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

 

targi_swiatlo_2007_3_m
 Od lewej: Włodzimierz Paszyński (zastępca Prezydenta miasta Warszawy), Dominika Woźniak (zwyciężczyni konkursu "Światło dla..." oraz Bogumił Stepan (prezes firmy OSRAM)

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się w obecności zastępcy Prezydenta miasta Warszawy, Pana Włodzimierza Paszyńskiego, który pogratulował młodym zwycięzcom kreatywności i zachęcał młodych ludzi do uczestnictwa w tego rodzaju przedsięwzięciach. Wystawcy po raz kolejny walczyli o nagrodę za najlepsze stoisko targów, która w tym roku przypadła firmie OSRAM.

 

Po raz kolejny przyznano także tytuł Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta 2007 roku. Nagrodę główną i tytuł Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta 2007 roku w grupie miast i gmin powyżej 70 tysięcy mieszkańców przyznano Urzędowi Miasta Olsztyn. Natomiast w grupie miast i gmin do 70 tysięcy mieszkańców tytuł przyznano Urzędowi Gminy w Gierałtowicach.

 

Wybrano także najlepszy produkt prezentowany podczas targów. Nagrodę Główną Targów Światło 2007 przyznano ex aequo firmie ROSA za słupy SAL – M/P oraz firmie TM TECHNOLOGIE za system Wirtualizacji Zabezpieczeń. Natomiast Nagrodę Główną Targów ELEKTROTECHNIKA 2007 zdobyła firma OLMEX za metodę oceny stanu technicznego linii kablowych SN na podstawie pomiaru WNZ.

 

Po raz drugi przyznano tytuł „Przyjazny Przedsiębiorcom”, który w tym roku otrzymał Pan Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego za realizację zasady partnerstwa społecznego w budowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza na lata 2007-2013. W poprzedniej edycji tytuł ten trafił w ręce redaktora Romana Młodkowskiego, twórcy programu TVN Biznes.

 

W ramach Targów odbyła się także siódma edycja konkursu organizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza na Najlepiej Rozwijającą się Firmę Sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nagrodę Ministra Gospodarki w tym konkursie przyznano firmie ART-METAL z Łapina - producentowi aluminiowych słupów oświetleniowych. Jak co roku przyznano również medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a także rozdano certyfikaty Polskiego Związku Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego.

Organizator zdecydował się na przeniesienie terminu imprezy w przyszłym roku, która odbędzie się w dniach 20-22 lutego 2008 roku.

 


{mosloadmodule mod_firmy}

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny