20. jubileusz firmy SPOT Light

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
20. jubileusz firmy SPOT Light

Unikatowe wzornictwo oraz bogaty asortyment produktów oświetleniowych – to wszystko sprawiło, że firma SPOT Light jest liderem w branży. Historia przedsiębiorstwa, które z małej rodzinnej firmy przeistoczyło się w prężnie działającą spółkę eksportującą lampy do 32 krajów świata, rozpoczęła się 20 lat temu w małej miejscowości obok Kędzierzyna-Koźla na Śląsku.

aktualizacja: 2016-09-30 12:15:08

20. jubileusz firmy SPOT Light
Początek lat 90. to okres burzliwego rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, co dotyczyło również rynku oświetlenia. Historia firmy SPOT Light rozpoczęła się w momencie, gdy świeżo upieczony absolwent technikum elektryczno-elektronicznego w Kędzierzynie-Koźlu, Christian Ortlieb, dostrzegł niszę rynkową, która wynikała z małej podaży bardzo modnych wówczas lamp reflektorowych typu spot. Zainspirowany pomysłem, w dniu 1 kwietnia 1996 roku, zarejestrował własną działalność. Wizjonerska koncepcja firmy, która specjalizowała się w tego typu oświetleniu, okazała się zaledwie początkiem sukcesu.

 

Dziś spółka zatrudnia ponad 120 pracowników, a jej bardzo rozbudowany asortyment można spotkać w największych sieciach handlowych w całej Europie oraz innych krajach świata. Innowacyjność i unikatowość oferty sprawia, że firma na przestrzeni 20 lat stała się kreatorem trendów na rynku oświetleniowym. Na tym jednak nie koniec – spółka wciąż zwiększa możliwości produkcyjne, rozbudowuje siedzibę i kreśli ambitne plany na przyszłość.

20. jubileusz firmy SPOT Light

Recepta na świetlany sukces

Pierwszy zakład produkcyjny firmy mieścił się w domu jej właściciela, Christiana Ortlieb w miejscowości Cisek, a załoga liczyła zaledwie sześć osób. Już w dwa lata później przedsiębiorstwo rozszerzyło produkcję na rynek polski, a jego głównymi odbiorcami były duże sieci handlowe. Wciąż rosnący popyt na produkty marki SPOT Light sprawił, że z czasem asortyment uległ poszerzeniu m.in. o lampy wiszące, stojące, oczka halogenowe i żyrandole.

 

Z inicjatywy firmy SPOT Light w 2010 roku na rynku pojawiła się odrębna marka BRITOP Lighting, oferująca oświetlenie dla wymagających odbiorców. Jednocześnie firma przeniosła zakład produkcyjny do Bierawy, gdzie powstała nowa hala magazynowa o powierzchni 2,5 tys. m2. W tym roku trwa kolejna rozbudowa siedziby, która zaowocuje kolejnymi miejscami pracy i ożywieniem lokalnego rynku.

 

Pomimo rosnącej konkurencji oraz szybko zmieniających się trendów wnętrzarskich, SPOT Light pozostaje topowym producentem opraw oświetleniowych, znanym i cenionym na całym świecie. Co sprawiło, że pomimo sezonowo zmieniających się trendów w oświetleniu, produkty marki SPOT Light niezmiennie trafiały w gusta odbiorców?

 

Od początku istnienia firmy pierwszymi i najważniejszymi recenzentami tworzonych przez nas nowych projektów lamp są nasi pracownicy, którzy aktywnie angażują się w proces powstawania wzorów użytkowych. To właśnie ich pasja i kreatywność sprawiają, że prezentowane przez nas regularnie od 2000 roku na największych wydarzeniach targowych produkty oświetleniowe zyskują uznanie producentów, designerów i odbiorców indywidualnych, zarówno w kraju, jak i za granicą, mówi Christian Ortlieb, założyciel firmy SPOT Light.

 

Firma SPOT Light była wielokrotnie nagradzana, zarówno za oryginalny design opraw oświetleniowych, jak i doskonałe wyniki działalności. Prezentowane co roku na targach Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO w Warszawie najnowsze wyroby otrzymują liczne nagrody, np. I miejsce w roku 2014 i II miejsce w roku 2012. W 2014 roku przedsiębiorstwo znalazło się również w prestiżowym rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm e-commerce w Polsce "e-Gazele Biznesu".

20. jubileusz firmy SPOT Light

Dwie dekady to dopiero początek...

Do sukcesu SPOT Light przyczyniła się także doskonale rozbudowana sieć dystrybucji. Oprócz kanałów tradycyjnych, jak ekskluzywne salony oświetleniowe i hurtownie elektrotechniczne oraz kanał DIY, firma mocno inwestuje w sektor e-commerce, między innymi w postaci wyodrębnionej w 2012 roku spółki-córki Lightcenter.pl, zajmującej się prowadzeniem sprzedaży internetowej.

 

Dzięki nowoczesnemu zapleczu logistycznemu i fachowemu serwisowi, odbiorcy marki SPOT Light mogą liczyć na pełną dostępność asortymentu, terminowość dostaw i wsparcie techniczne. Okrągły, uroczysty jubileusz, poza podsumowaniami, skłania także do budowania ambitnych planów na przyszłość.

 

W przyszłych latach planujemy dalszą rozbudowę firmy, zwiększanie zatrudnienia i rozbudowę sieci dystrybucji w nowych kierunkach. Chcemy umocnić naszą pozycję za granicą, a także zdobyć nowe rynki. Poświęcimy jeszcze większą uwagę kwestii oszczędności energii i nowym technologiom oświetlenia, ale to tylko cele biznesowe. Naszą największą misją i wciąż aktualnym wyzwaniem jest dostarczanie inspiracji do tworzenia stylowych wnętrz, w których użytkownicy będą czuli się bezpiecznie i komfortowo. Pragniemy wnosić do domów światło, symbol ciepła, miłości i piękna – podsumowuje Mariusz Cichoń, Prezes firmy SPOT Light.

Firma powiązana:
SPOT Light Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny