VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009
Już za kilka dni Łódź po raz kolejny stanie się niezwykłym miejscem, w którym spotkają się technika, sztuka oraz film. Kino wielkiego formatu, spotkania z artystami i twórcami X muzy, prezentacje sprzętu i  technik realizacji filmowej - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się 28 listopada XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Plus Camerimage 2009. 

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009 Podobnie jak w latach ubiegłych producent światła firma OSRAM jest oficjalnym sponsorem największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego sztuce operatorskiej i filmowej.

 

Firma OSRAM już po raz trzeci uczestniczy w  uznanym i docenianym nie tylko przez środowisko filmu, przedsięwzięciu jakim jest festiwal.

Nośnikiem przekazu w filmie jest obraz, a światło jest jednym z najistotniejszych elementów, które składają się na ostateczny efekt obrazu. Jako producent źródeł światła z przeznaczeniem do produkcji filmowej, spotkania z twórcami odpowiedzialnymi za techniczną stronę związaną z realizacją oświetlenia są dla nas niezwykle istotne. To ważny element, który pozwala nam odpowiadać na coraz większe potrzeby filmu i dostosowywać nasze produkty do wymogów rynku – mówi Magdalena Bogusz Marketing Manager z firmy OSRAM.   

 

Firma w swojej ofercie posiada szereg lamp m.in. do zastosowania estradowego oraz filmowego, z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle od ponad 50 lat. Technologia najwyższej jakości jest ceniona zresztą nie tylko przez samych filmowców. Została także wyróżniona nagrodą Emmy w dziedzinie technologii przez Akademię Sztuki Telewizyjnej i Oscarem przyznanym przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Jednak, jak przyznaje Magdalena Bogusz obecność OSRAM na Camerimage to nie tylko wynik współpracy z przemysłem filmowym - Kino w dzisiejszych czasach stanowi nieodłączny element naszej kultury. Mecenat sztuki i zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne, jest jednym z elementów działalności naszej firmy –mówi Magdalena Bogusz.

 

PLUS CAMERIMAGE jest festiwalem poświęconym sztuce filmowej. Podczas tegorocznej, już XVII jego edycji nagrodami uhonorowani zostaną m.in.: Allan Starski (nagroda specjalna dla scenografa), Terry William (specjalna „nagroda dla reżysera ze szczególną wrażliwością wizualną”), niemiecki reżyser Volker Schloendorff (nagroda za całokształt twórczości), autor zdjęć filmowych Dante Spinotti (nagroda za całokształt twórczości). Nagrodę specjalną dla duetu autor zdjęć – reżyser otrzymają hiszpański reżyser Carlos Saura i włoski operator Vittorio Storaro.

Festiwal potrwa do 5 grudnia.

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje