Jakie możliwości daje zdalne sterowanie instalacją alarmową?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie możliwości daje zdalne sterowanie instalacją alarmową?

Nowoczesne systemy alarmowe łączą w sobie funkcje bezpieczeństwa i komfortu, dając przy tym użytkownikowi możliwość zdalnego sterowania z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Umożliwi to smartfon lub tablet z aplikacją mobilną współpracującą z modelem centrali alarmowej.

aktualizacja: 2020-07-28 12:33:18

Użytkowanie aplikacji jest niezwykle łatwe i wygodne dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz przejrzystemu podzieleniu jej opcji na grupy tematyczne. Dzięki temu jeszcze łatwiej odnajdziemy dokładnie to, co w danej chwili jest nam potrzebne.

Funkcje dostępne w aplikacji zależą od centrali alarmowej oraz od tego, jakie urządzenia są do niej podłączone - np. czujki z wbudowanym czujnikiem temperatury, które umożliwiają skorzystanie z dostępnego w niektórych aplikacjach podglądu poszczególnych wartości temperatur panujących w danym pomieszczeniu.

Po sprawdzeniu, jakie warunki termiczne panują w domu, możemy zdecydować np. o włączeniu klimatyzatora i wydać centrali odpowiednie polecenie używając w tym celu również aplikacji. Za pomocą kilku dotknięć ekranu możemy też np. włączyć lub wyłączyć wybrany punkt świetlny. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy przed wyjściem z domu wyłączyliśmy wszystkie światła to aplikacja pozwoli to szybko sprawdzić, a następnie je wyłączyć, ograniczając tym samym zużycie energii. W ten prosty sposób dodatkowo zadbamy o domowy budżet.

Agnieszka Pitrus
Head of Marketing SATEL

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje