Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem, gdy w domu są zwierzęta?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem, gdy w domu są zwierzęta?

Kiedyś uważano, że posiadanie w domu psa skutecznie odstraszy włamywaczy. Dziś wraz z rozwojem nowoczesnych technologii wiemy, że są na to o wiele skuteczniejsze sposoby. Profesjonalny system zabezpieczeń pozwoli nam spać spokojnie, jednak obecność w domu zwierząt może generować problemy z jego prawidłowym funkcjonowaniem.

aktualizacja: 2022-10-25 08:34:00

Przebywanie zwierząt w strefie chronionej czujkami ruchu to najczęstsza przyczyna fałszywych alarmów, które mogą niepotrzebnie wzbudzać niepokój domowników. Wszystkie zwierzęta mogące skakać lub wdrapywać się na wysokości będą naruszać czujkę i powodować załączanie się alarmu.

Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań w kontekście czujek odpornych na zwierzęta to pytanie, dlaczego w specyfikacjach produktów firmy Optex nie umieszczamy informacji na jaką wagę zwierzęcia odporna jest czujka. Otóż dlatego, że nie jest to jedyna wartość, na którą należy zwrócić uwagę. Istotne są parametry takie jak: wysokość zwierzęcia, sposób poruszania, a nawet owłosienie. 

Czujka ruchu, zarówno czujka PIR (podczerwieni) jak i czujka wykorzystująca technologię dualną (podczerwień i mikrofale) nie jest w stanie określić wagi obiektu. Wielkość zwierzęcia jest zatem najdokładniejszym wskaźnikiem odporności na zwierzęta.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli czujka ma nie reagować na psa, to musi odróżniać psa od człowieka.

Czujki wewnętrzne z serii FlipX firmy Optex zostały wyposażone w specjalnie zaprojektowany element Human-Catch, który umożliwia precyzyjne rozróżnienie wielkości obiektów. Dzięki najnowszej funkcji czujka potrafi odróżnić psa od człowieka i zapewnia doskonałą ochronę przed intruzami nie reagując jednocześnie na małe zwierzęta domowe.

Każdy dom jest inny, dlatego skuteczny system zabezpieczeń musi uwzględniać różnorodne czynniki i być dopasowany do indywidualnych potrzeb domowników. Pomoc w doborze odpowiednich produktów, które będą elementami sprawnego systemu alarmowego to jeden z naszych priorytetów. 

Ekspert: Jacek Wójcik, OPTEX

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!