Dlaczego okna energooszczędne warto kupować z montażem?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego okna energooszczędne warto kupować z montażem?

Jest kilka powodów, dla których warto podjąć decyzję o zakupie okien wraz z ich montażem. Oto kilka z nich.

Przede wszystkim firma zajmująca się sprzedażą stolarki doskonale zna określone przez producenta okien wskazania dotyczące ich prawidłowego montażu. Pozwala to sprawnie i poprawnie przeprowadzić proces wstawienia okna. Dzięki temu można uniknąć błędów popełnionych w trakcie instalacji, które mogą skutkować nie tylko nieprawidłowym funkcjonowaniem konstrukcji, ale również skróceniem jej żywotności.

Jeśli montaż zostanie przeprowadzony nieumiejętnie, może prowadzić do powstania mostków termicznych, czyli przestrzeni między murem a oknem, przez które uciekać będzie ciepło. Utraci się w ten sposób całą korzyść termoizolacyjną wynikającą z zakupu okien energooszczędnych.

Zakup okna z montażem wpływa także na cenę całości dzięki obniżeniu stawki VAT. Sama stolarka okienna obłożona jest 23% podatkiem, natomiast jeśli zamówimy okno razem z usługą montażową, sprzedawca może zastosować dużo niższą stawkę, wynoszącą 8%.

Zakup taki wiąże się również z mniejszą liczbą formalności, gdyż umowę podpisujemy tylko z jedną firmą, która począwszy od profesjonalnego pomiaru i doboru odpowiedniego modelu okna, kompleksowo przeprowadzi cały proces jego montażu. Często taki łączony zakup wpływa również na wydłużenie okresu gwarancyjnego przez producenta, który może mieć pewność, że ekipa wstawiająca okno zrobi to we właściwy i zgodny z wytycznymi sposób.

Szymon Spoczyński
Autoryzowany Partner Handlowy MS więcej niż Okna firma Globart z Nadarzyna
Na zdjęciu otwierającym: Profil drewniany o głębokości 92 mm, z pakietem trzyszybowym, Uw 0,84 W/(m²·K) (fot. MS więcej niż OKNA),

Dodaj komentarz

time image
time image
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!