Montaż rolety zewnętrznej - krok po kroku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Montaż rolety zewnętrznej - krok po kroku

W upalne dni ciężko wytrzymać na poddaszu z zamontowanymi oknami dachowymi. Sposobem na ochronę przed przegrzewaniem jest zakup rolety zewnętrznej. Prezentowany poniżej model można łatwo i szybko zamontować od środka pomieszczenia, bez konieczności wychodzenia na dach.

Montaż rolety zewnętrznej na oknie dachowym - krok po kroku

Montaż rolety zewnętrznej - wyjęcie skrzydła okna
Montaż rolety zewnętrznej na oknie dachowym - krok 1. Pierwszym krokiem jest wyjęcie skrzydła okna. W tym celu obracamy je o 180°, a następnie wciskamy bolce blokujące w zawiasach i wyjmujemy skrzydło z zawiasów.
Montaż rolety zewnętrznej - zdejmowanie górnego oblachowania ościeżnicy po obydwu stronach
Montaż rolety zewnętrznej na oknie dachowym - krok 2. Tymczasowo zdejmujemy górne oblachowanie ościeżnicy po obydwu stronach. Następnie, w zaznaczonych miejscach, wykonujemy dodatkowe otwory do zamocowania prowadnic rolety. Przykręcamy prowadnice, uszczelniając otwory dostarczonym wraz z roletą uszczelniaczem bitumicznym. Zakładamy z powrotem górne oblachowania ościeżnicy.
Montaż rolety zewnętrznej - montujemy kasetę rolety zewnętrznej
Montaż rolety zewnętrznej na oknie dachowym - krok 3. Czas na montaż kasety rolety zewnętrznej. Element ten umieszczamy w górnej części profili prowadnic. Należy sprawdzić, czy gumowa uszczelka prawidłowo przylega do zewnętrznej, górnej części okna. Kasetę rolety obniżamy do takiego poziomu, by nie dociskać jej do pokrycia dachowego.
Montaż rolety zewnętrznej - montujemy prowadnice pancerza rolety
Montaż rolety zewnętrznej na oknie dachowym - krok 4. Montujemy prowadnice pancerza rolety. Wkładamy je od góry, w wyznaczonym do tego miejscu. Po opuszczeniu, prowadnice automatycznie blokują się. Następnie przykręcamy ograniczniki otwarcia rolety w dolnej części prowadnic.
Montaż rolety zewnętrznej - mocowanie dolnej części oblachowania rolety
Montaż rolety zewnętrznej na oknie dachowym - krok 5. Kolejnym krokiem jest przymocowanie dolnej części oblachowania rolety, które będzie chronić osłonę przed podwiewaniem przez wiatr. Należy zwrócić uwagę, aby odległości od oblachowań bocznych były takie same po obydwu stronach. W wyznaczonym miejscu wywiercamy otwory o średnicy 3 mm i przy pomocy wkrętów mocujemy dolne oblachowanie na skrzydle.
Montaż rolety zewnętrznej - po zakończeniu montażu wkładamy skrzydło w ościeżnicę, zamykamy okno i sprawdzamy prawidłowość działania rolety
Montaż rolety zewnętrznej na oknie dachowym - krok 6. Po zakończeniu montażu wkładamy skrzydło w ościeżnicę, zamykamy okno i sprawdzamy prawidłowość działania rolety.

Redakcja BD
Zdjęcia: Velux

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Budowa stolika pomocniczego przydatnego w trakcie grilla
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje