Sauna - na zdrowie!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Sauna - na zdrowie!

Sauna hartuje, pomaga zwalczać typowe dla przejściowych okresów roku infekcje, przyspiesza przemianę materii, pobudza układ krążenia i poprawia ogólną wydolność organizmu oczyszczając go z toksyn. Przynosi także ulgę napiętym zmęczonym mięśniom oraz obolałym stawom.

Przeszklona sauna Fintura 3 to rozwiązanie idealne dla towarzyskich

Pozostańmy w kontakcie. Wzrokowym – przeszklona sauna Fintura 3 to rozwiązanie idealne dla ludzi towarzyskich. Może w niej wygodnie wypoczywać aż sześć osób; tym, dla których nie starczy miejsca, pozostanie wgląd w sytuację przez szklane ściany. Kabina o wymiarach 245 x 195 x 201 cm może być wykończona na kilka sposobów.

Na zdjęciu zestaw kolorystyczny mahoń/srebro; dostępne też wykończenie grafit i bambus. Cena – od ok. 10 000 do 11 700 zł
(fot. Megiw)

 

Gorąca kombinacja. Tę saunę można wyposażyć w sanarium z funkcją SaunaPur, które jest połączeniem kilku różnych form kąpieli cieplnej. Wyboru pomiędzy seansem tropikalnym, łagodną sauną parową, sauną klasyczną i aromatyczną kąpielą ziołową dokonuje się przez naciśnięcie guzika.

Nad poziomem wilgotności i temperatury oraz płynnością zmian czuwa mikroprocesor. Możemy też wybrać sposób wykończenia, np. jednolite panele z jodły Hemlock, drewniane odeskowanie, świerk naturalny lub lazurowany na biało, ciemne drewno Wenge (fot. Klafs)

Tę saunę można wyposażyć w sanarium z funkcją SaunaPur, które jest połączeniem kilku różnych form kąpieli cieplnej

 

Aromat drewna i żywy ogień widoczny przez żaroodporną szybkę – takie atrakcje zapewnia opalany drewnem piec Harvia Przyjemnie z natury. Aromat drewna i żywy ogień widoczny przez żaroodporną szybkę – takie atrakcje zapewnia opalany drewnem piec Harvia. Osłona wykonana jest ze stali nierdzewnej odpornej na wysoką temperaturę, a żeliwne drzwiczki wyposażono w nienagrzewającą się rączkę (fot. Saunal)

 

Wybierając opcję maksymalną do sauny Ori, zyskujemy pomieszczenie do gruntownej odnowy biologicznej
Kombinat ciepła. Wybierając opcję maksymalną do sauny Ori, zyskujemy pomieszczenie do gruntownej odnowy biologicznej: funkcję sauny parowej i suchej, możliwość terapii ziołami, zapachami i światłem (fot. Saunet)
Długie ławki na dwóch poziomach to możliwość zachowania najkorzystniejszej horyzontalnej pozycji i wyboru temperatury
u góry z prawej Gorące ABC. W saunie liczy się także nastrój. Długie ławki na dwóch poziomach to możliwość zachowania najkorzystniejszej horyzontalnej pozycji i wyboru temperatury. Polewając wodą rozgrzane na piecu kamienie, podnosimy wilgotność i schładzamy nieco powietrze. Do tego oświetlenie: nierażące, nastrojowe, ukryte za drewnianymi elementami zabudowy (fot. Wandex)

 

Przyjdź na gotowe. Luksusową saunę Space Vision po prostu wstawia się w narożniku; kabina wyposażona jest w kanały do przeprowadzenia przewodów, oświetlenie, transformator, kratki wentylacyjne oraz akcesoria od montażu. Z zewnątrz boazeria olchowa, w środku wyselekcjonowane drewno osiki (fot. Alan) Luksusową saunę Space Vision po prostu wstawia się w narożniku

 

Coraz większą popularność zdobywają kabiny infrared, w których ciepło promieni podczerwonych głęboko wnika w tkanki, regenerując je, poprawiając samopoczucie, oczyszczając skórę i pomagając pozbyć się nadmiaru kalorii

Odnowa na sucho. Coraz większą popularność zdobywają kabiny infrared, w których ciepło promieni podczerwonych głęboko wnika w tkanki, regenerując je, poprawiając samopoczucie, oczyszczając skórę i pomagając pozbyć się nadmiaru kalorii. Kabinę ciepła można zamontować nawet w małej łazience; zajmie tyle miejsca, co zwykła kabina prysznicowa. Nie wymaga przy tym własnej wentylacji ani montażu pieca – dla niewielkiego modelu wystarczy gniazdko elektryczne z napięciem 230V.

Z zalet promieniowania IR można korzystać w każdym wieku; seanse są szczególnie polecane sportowcom – podnoszą wydajność układu sercowo-naczyniowego i doskonale przygotowują organizm do zwiększonego wysiłku, przynoszą też ulgę w leczeniu kontuzji kostnych i mięśniowych (fot. Riho)

 

Kabina infrared nie musi wyglądać jak tradycyjna sauna. W serii Variomoda znajdziemy konstrukcje wykończone okładziną zewnętrzną w różnych kolorach Nastrój pomogą wykreować ukryte oprawy oświetleniowe i wyeksponowane ozdoby z kamieni szlachetnych
 (fot. Klafs)
Podczerwień w czerwieni. Kabina infrared nie musi wyglądać jak tradycyjna sauna. W serii Variomoda znajdziemy konstrukcje wykończone okładziną zewnętrzną w różnych kolorach. Stylowy design pozwala dopasować je do każdego pomieszczenia. We wnętrzu kabiny wykończonym jasnym szlachetnym drewnem choiny skandynawskiej zamontowano promienniki płaszczyznowe dyskretnie ukryte za okładziną ścian W świecie magii. Baśniowy klimat skomponują kolory – ciemne i nasycone, podkreślone tajemniczym światłem. Nastrój pomogą wykreować ukryte oprawy oświetleniowe i wyeksponowane ozdoby z kamieni szlachetnych

 

Pod solarnym niebem. Gdy podreperujemy już swoją kondycję w saunie, pomyślmy o urodzie. Doskonałym uzupełnieniem domowego gabinetu odnowy będzie solarium. Tradycyjne łóżka opalające wymagają sporo miejsca; sufitowe panele solarne Słoneczna Łąka możemy zamontować pośrodku łazienki, a leżankę lub materac złożyć po seansie.

Taka kąpiel słoneczna sprawi nam też większą przyjemność – pod lampami można się wyciągnąć, jak na prawdziwej plaży. Dzięki doskonale zbalansowanemu promieniowaniu UVA i UVB opalenizna będzie trwała, zdrowa i naturalna (fot. Klafs)

Doskonałym uzupełnieniem domowego gabinetu odnowy będzie solarium

 

Kabina prysznicowa Santorini De Lux KA-123, z funkcją hydromasażu, sauny mokrej i łaźni parowej

W wersji kompaktowej. Wariant bez tradycjonalistycznych sentymentów, za to komfortowy i wielofunkcyjny: kabina prysznicowa Santorini De Lux KA-123, z funkcją hydromasażu, sauny mokrej i łaźni parowej. Możliwość regulacji emisji pary i temperatury od 25 do 60°C, oraz zaprogramowania sekwencji kąpielowej.

Panel prysznicowy z deszczownicą pozwoli schłodzić ciało po seansie i poddać się pobudzającemu masażowi. W kabinie znajdziemy też siedzisko, półkę na przybory, górne oświetlenie oraz... telewizor z monitorem LCD 7" i radio (15 stacji). Możemy też podłączyć odtwarzacz CD, MP3 oraz telefon (fot. Aquasan)

 

Tradycyjna łaźnia parowa Tradycyjna łaźnia parowa

Po bizantyjsku. Tradycyjna łaźnia parowa jest królestwem celebry, oczekujemy od niej wyjątkowych doznań. By je odnaleźć, potrzebne są nie tylko odpowiednie warunki fizyczne, ale także wrażenia wizualne.

Najlepiej zatrudnić przy projekcie specjalistę technicznego i architekta wnętrz; ich wiedza pozwoli skoordynować elementy wpływające na nasze odczucia zmysłowe. Do wykończenia kabiny najlepsze będą kamień lub ceramika, które pozwolą utrzymać wnętrze w ryzach stylu.

Szklaną mozaiką (na zdjęciu) idealnie obłożymy obłe ławy i leżanki, podest do masażu czy ozdobny postument (fot. Saunet)

Agnieszka Rezler

 

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny