Wanna z hydromasażem - do trzech razy sztuka

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wanna z hydromasażem - do trzech razy sztuka

Kupując trzecią wannę z hydromasażem, starannie dobraliśmy funkcje. Liczył się masaż wodny, powietrzny, chromoterapia (nie włączamy świateł w łazience tylko w wannie i leczymy się niebieskim światłem), koniecznie automatyczna dezynfekcja i osuszanie, podgrzewanie wody. - mówi Wiesława, Czytelniczka Budujemy Dom.

Parametry: łazienka 10 m2; wentylacja mechaniczna; woda z wodociągu ze stacją filtrów na wejściu do budynku, odprowadzenie do przydomowej oczyszczalni ścieków; zasobnik c.w.u. 200 l; dwoje użytkowników (i dwoje przyjezdnych).

 

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym; model Jamaica 180, producent Victory Spa; jednoosobowa, 180 × 80 × 80 cm; akrylowa z obudową; sterowanie elektroniczne (6 programów); automatyczna dezynfekcja i osuszanie; podgrzewanie wody; oświetlenie LED.

 

Decyzja: pierwszą wannę z hydromasażem kupiliśmy w 1995 r. Była jednoosobowa, narożna i miała prosty masaż wodny. Służyła nam świetnie 3 lata, a córka traktowała ją jako mini park wodny. Skuszeni ofertą rynku, zmieniliśmy ją na dwuosobową (150 × 150 × 70 cm) i bardziej "wypasioną": z masażem powietrznym, oświetleniem itd. Miała jednak wadę – brakowało jej sytemu rozdzielania pracy dysz, o czym przekonałam się, biorąc kąpiel w dwuosobowej wannie – sama. Zalałam wodą nawet sufit, łazienka tonęła w strugach! Musiały się w niej kapać zawsze dwie osoby.

 

Obecna wanna jest modelem lepiej dopasowanym do naszych potrzeb. W nowym domu nie zrezygnowaliśmy z hydromasażu, bo to znakomity relaks i wypoczynek. Ale dom wyposażyliśmy w wentylację mechaniczną, stację filtrów i w przydomową oczyszczalnię ścieków. Nie zastosowaliśmy już panelu z hydromasażem pod prysznicem, bo mycie kabiny było trudne.

Wannę montował elektryk z firmy, w której dokonano zakupu. Po montażu sprawdził jej działanie W dnie znajduje się 120 dysz powietrznych
Wannę montował elektryk z firmy, w której dokonano zakupu. Po montażu sprawdził jej działanie W dnie znajduje się 120 dysz powietrznych

Rady i przestrogi:

  • Trzecia wanna od 8 lat idealnie się sprawdza. Tylko raz mieliśmy z nią "przygodę". Dzieci podczas kąpieli wlały do niej pieniący się płyn i łazienka spłynęła – tym razem pianą. Obłok piany sięgał do sufitu i rozlewał się na boki. Widok był komiczny.

     

  • Kupując trzecią wannę z hydromasażem, starannie dobraliśmy funkcje. Liczył się masaż wodny, powietrzny, chromoterapia (nie włączamy świateł w łazience tylko w wannie i leczymy się niebieskim światłem), koniecznie automatyczna dezynfekcja i osuszanie, podgrzewanie wody. Zależało nam na możliwości elektronicznego sterowania albo przejścia na sterowanie ręczne oraz ustawienia czasu kąpieli. Okazało się jednak, że najczęściej korzystamy z programów automatycznych. Do dezynfekcji (1 na miesiąc) używamy specjalistycznych preparatów.

     

  • Ze względów praktycznych przy wannie zamontowaliśmy słuchawkę i baterię wannową, bo łatwiej jest nią spłukać wannę i głowę. Umieściliśmy ją w obudowie kaflowej. Celowo wybraliśmy głęboką wannę (80 cm), by siedzieć (nie leżeć) w zanurzeniu po szyję i korzystać z masażu karku. Wysokie ukośne burty zastępują zagłówki.

     

  • Z wanny z hydromasażem korzystamy częściej w zimie (raz w tygodniu), niż w lecie (raz w miesiącu). Kąpiel z masażem traktujemy jako ogrzanie ciała, odstresowanie umysłu przy szybko zapadającym zmierzchu.

Koszty: wanna 3000 zł.

Drewniany reling – poręcz pomaga wyjść z wanny o głębokości 80 cm Sterowanie odbywa się elektronicznym programatorem lub pływającym pilotem
Drewniany reling – poręcz pomaga wyjść z wanny o głębokości 80 cm Sterowanie odbywa się elektronicznym programatorem lub pływającym pilotem

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość RomanM

20 Lis 2014, 11:21

Witam. Czy mogę prosić o podanie producenta, modelu lub adres sprzedawcy?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje