Wanna z hydromasażem - do trzech razy sztuka

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wanna z hydromasażem - do trzech razy sztuka

Kupując trzecią wannę z hydromasażem, starannie dobraliśmy funkcje. Liczył się masaż wodny, powietrzny, chromoterapia (nie włączamy świateł w łazience tylko w wannie i leczymy się niebieskim światłem), koniecznie automatyczna dezynfekcja i osuszanie, podgrzewanie wody - mówi Wiesława, Czytelniczka Budujemy Dom.

Parametry: łazienka 10 m2; wentylacja mechaniczna; woda z wodociągu ze stacją filtrów na wejściu do budynku, odprowadzenie do przydomowej oczyszczalni ścieków; zasobnik c.w.u. 200 l; dwoje użytkowników (i dwoje przyjezdnych).

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym; model Jamaica 180, producent Victory Spa; jednoosobowa, 180 × 80 × 80 cm; akrylowa z obudową; sterowanie elektroniczne (6 programów); automatyczna dezynfekcja i osuszanie; podgrzewanie wody; oświetlenie LED.

Decyzja: pierwszą wannę z hydromasażem kupiliśmy w 1995 r. Była jednoosobowa, narożna i miała prosty masaż wodny. Służyła nam świetnie 3 lata, a córka traktowała ją jako mini park wodny. Skuszeni ofertą rynku, zmieniliśmy ją na dwuosobową (150 × 150 × 70 cm) i bardziej "wypasioną": z masażem powietrznym, oświetleniem itd. Miała jednak wadę - brakowało jej sytemu rozdzielania pracy dysz, o czym przekonałam się, biorąc kąpiel w dwuosobowej wannie - sama. Zalałam wodą nawet sufit, łazienka tonęła w strugach! Musiały się w niej kapać zawsze dwie osoby.

Obecna wanna jest modelem lepiej dopasowanym do naszych potrzeb. W nowym domu nie zrezygnowaliśmy z hydromasażu, bo to znakomity relaks i wypoczynek. Ale dom wyposażyliśmy w wentylację mechaniczną, stację filtrów i w przydomową oczyszczalnię ścieków. Nie zastosowaliśmy już panelu z hydromasażem pod prysznicem, bo mycie kabiny było trudne.

Wanna z hydromasażem
Wannę montował elektryk z firmy, w której dokonano zakupu. Po montażu sprawdził jej działanie
W dnie wanny znajduje się 120 dysz powietrznych
W dnie znajduje się 120 dysz powietrznych
Sterowanie hydromasażem w wannie odbywa się elektronicznym programatorem lub pływającym pilotem
Sterowanie odbywa się elektronicznym programatorem lub pływającym pilotem

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

  • Trzecia wanna od 8 lat idealnie się sprawdza. Tylko raz mieliśmy z nią "przygodę". Dzieci podczas kąpieli wlały do niej pieniący się płyn i łazienka spłynęła - tym razem pianą. Obłok piany sięgał do sufitu i rozlewał się na boki. Widok był komiczny.
  • Kupując trzecią wannę z hydromasażem, starannie dobraliśmy funkcje. Liczył się masaż wodny, powietrzny, chromoterapia (nie włączamy świateł w łazience tylko w wannie i leczymy się niebieskim światłem), koniecznie automatyczna dezynfekcja i osuszanie, podgrzewanie wody. Zależało nam na możliwości elektronicznego sterowania albo przejścia na sterowanie ręczne oraz ustawienia czasu kąpieli. Okazało się jednak, że najczęściej korzystamy z programów automatycznych. Do dezynfekcji (1 na miesiąc) używamy specjalistycznych preparatów.
  • Ze względów praktycznych przy wannie zamontowaliśmy słuchawkę i baterię wannową, bo łatwiej jest nią spłukać wannę i głowę. Umieściliśmy ją w obudowie kaflowej. Celowo wybraliśmy głęboką wannę (80 cm), by siedzieć (nie leżeć) w zanurzeniu po szyję i korzystać z masażu karku. Wysokie ukośne burty zastępują zagłówki.
  • Z wanny z hydromasażem korzystamy częściej w zimie (raz w tygodniu), niż w lecie (raz w miesiącu). Kąpiel z masażem traktujemy jako ogrzanie ciała, odstresowanie umysłu przy szybko zapadającym zmierzchu.

Koszty zakupu wanny z hydromasażem:

  • wanna 3000 zł

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Drewniany reling - poręcz pomaga wyjść z wanny o głębokości 80 cm

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość RomanM

20 Lis 2014, 11:21

Witam. Czy mogę prosić o podanie producenta, modelu lub adres sprzedawcy?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje