Mata do kąpieli perełkowych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Mata do kąpieli perełkowych

Słusznie zrobiliśmy, rezygnując z wanny z hydromasażem, a kupując matę do kąpieli perełkowej - mówią Krystyna i Andrzej, Czytelnicy Budujemy Dom.

Parametry: łazienka 9 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu; odprowadzenie do szamba, a od roku do kanalizacji; zasobnik c.w.u. 200 l; dwoje użytkowników.

Parametry urządzenia z hydromasażem: mata do kąpieli perełkowej z twardego tworzywa sztucznego, Perlamed 9000 CC Super, niemiecka firma dr Frenkel; wymiary 140 × 35 cm; 12 automatycznych programów masażu.

Decyzja: aby móc korzystać z hydromasażu w kabinie prysznicowej lub w wannie, potrzebne jest odpowiednie ciśnienie wody. Pomyśleliśmy o tym dopiero, kiedy kupiliśmy wannę z hydromasażem i fachowcy mieli ją zamontować. Okazało się, że brakuje im części do wanny i musieli na parę dni wstrzymać prace.

W tym czasie rozmawialiśmy ze znajomymi, którzy stanowczo odradzili nam hydromasaż w miejscowości, w której spada ciśnienie wody i nie ma kanalizacji. Rzeczywiście, w okresie podlewania ogrodów ciśnienie w instalacji jest tak niskie, że możemy się ledwie umyć i nie ma mowy o masażu wodnym. Z tego powodu zrezygnowaliśmy z wanny z hydromasażem, a w jej zastępstwie kupiliśmy matę do kąpieli perełkowej.

Ze względów zdrowotnych, mimo wszystko zależało nam na możliwości zażywania masażu pod własnym dachem, a nie tylko w specjalistycznych salonach. Od lat stosujemy różne masaże, bo dodają energii i zdrowia.

Przystawka do masażu stóp
Przystawka do masażu stóp
Dmuchawa z 12 automatycznymi programami
Dmuchawa z 12 automatycznymi programami
Mata do hydromasażu wkładana do wanny
Matę do hydromasażu, wkładaną do wanny, myje się delikatnymi płynami
Suszenie maty do hydromasażu
Po kąpieli, matę wyjmuje się z wanny i suszy na wieszaku
Dodatkowe dysze masujące
Dodatkowe dysze masujące

Mata do kąpieli perełkowych - rady i przestrogi:

  • Po falstarcie z kupnem wanny z hydromasażem, a przed kupnem maty do kąpieli perełkowych, zbadaliśmy jakość wody z wodociągu w obawie, czy nie potrzeba będzie jej dodatkowo uzdatniać. Na szczęście, ma świetne parametry, dlatego zdecydowaliśmy się na matę masującą. Kupiliśmy ją od dystrybutora firmy.

  • Krystyna: słusznie zrobiliśmy, rezygnując z wanny z hydromasażem, a kupując matę do kąpieli perełkowej. Zaraz po zakupie korzystałam z niej 2-3 razy w tygodniu. Kąpiele perełkowe mają liczne walory zdrowotne i świetnie mi służyły. Po nasyceniu się kąpielami, coraz rzadziej korzystałam z masażu, a obecnie, ze względu na wiek już w ogóle nie wchodzę do wanny, ponieważ trudno mi pokonać wysokie ścianki. Nie korzystam z maty, jedynie masuję stopy w oddzielnej przystawce. Pielęgnacja maty jest bardzo prosta. Myje się ją delikatnymi płynami i suszy na wieszaku. Bezawaryjnie działa od 2000 r.

  • Andrzej: nie korzystam z wanny, bo zdecydowanie wolę kąpiele pod prysznicem. Hydromasażu używała tylko żona. Prysznic nie ma panelu z hydromasażem, jedynie regulację strumienia wody w słuchawce. Często stosuję strumień uderzeniowy. Obecnie, jeśli ciśnienie w instalacji pozwoli, zamierzamy zlikwidować wannę i kupić kabinę masażowo-parową. Wybierzemy funkcję sauny parowej, ozonator oraz siedzisko. Zadbamy o dobrą jakość kabiny, bo nie chcemy awarii i wymian sprzętu.

Koszty zakupu maty do kąpieli perełkowych

  • mata do masażu 3250 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!