Na czym polega konserwacja wanny z hydromasażem?

Na czym polega konserwacja wanny z hydromasażem?

Przewody doprowadzające wodę do dysz wanny z hydromasażem mogą być siedliskiem bakterii, glonów i grzybów. Aby nie dopuścić do ich rozwoju, wannę i przewody trzeba dokładnie osuszać i regularnie dezynfekować.

W sprzedaży są modele, w których za utrzymanie czystości odpowiada automatyka, jak i te, w których musimy zadbać o to sami. W tych pierwszych, po naciśnięciu właściwego przycisku na panelu sterowania, system automatycznie dozuje płyn i samodzielnie steruje dezynfekcją, która trwa 20-30 minut. Po zakończeniu tego procesu wystarczy dokładnie wypłukać letnią wodą zarówno samą wannę, jak i system przewodów.

Po 30 minutach od spuszczenia wody następuje automatyczne przedmuchanie i osuszanie kanałów powietrznych. Urządzenie bez automatycznego systemu dezynfekcji należy natomiast napełnić wodą i dodać do niej specjalny płyn lub tabletki. Po czym na ok. 20 minut trzeba uruchomić pompę, aby woda z preparatem przepłukała wszystkie przewody.

Kolejnym krokiem jest opróżnienie wanny, a następnie wlanie do niej czystej wody i ponowne uruchomienie pompy na kilka minut. Na zakończenie spuszcza się wodę i uruchamia dmuchawę, aby osuszyć dysze i przewody doprowadzające wodę.

Redakcja BD
fot. otwierająca: Sanitec Koło

Redakcja Budujemy Dom
Redakcja Budujemy Dom

Od 1998 roku Redakcja "Budujemy Dom" tworzy społeczność pasjonatów budownictwa, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasz zespół to wykwalifikowani redaktorzy, architekci, inżynierowie i specjaliści z różnych dziedzin budownictwa, którzy stale poszerzają swoją wiedzę i śledzą najnowsze trendy.

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz