Jaki hydromasaż wybrać?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jaki hydromasaż wybrać?
W wannach z systemami hydromasażu może masować nie tylko woda, ale także powietrze a nawet ultradźwięki.

Masaż powietrzny

Nazywany kąpielą perełkową. Jest łagodny i przeznaczony do ogólnego relaksu. Powietrze, które może być podgrzewane lub nie, wtłacza do wanny dmuchawa. Możliwa jest regulacja natężenia nadmuchu oraz masaż pulsacyjny. Na rynku dostępne są dwa systemy masażu powietrznego. W pierwszym – powietrze wtłaczane jest przez układ rurek i dysz. W drugim – dostaje się do wody z komory zwanej „podwójnym dnem” przez dużą liczbę otworów w dnie wanny. Drugie rozwiązanie jest tańsze, ale ma poważną wadę – „podwójne dno” trudno wysuszyć i zdezynfekować.
masaz_wodno_powietrzny
"Czynnikiem masującym" może być woda zmieszana z powietrzem,
wtedy nasze odczucia będą bardziej intensywne (fot. Pool Spa)

Masaż wodny

Jest bardziej intensywny od powietrznego i doskonale nadaje się na przykład do usprawnienia przeciążonych lub zwiotczałych mięśni. Woda krąży w układzie zamkniętym, a jej obieg jest wymuszony przez pompę. W dnie i ścianach bocznych wanny znajdują się dysze. Strumienie wody są kierowane na konkretne części ciała: plecy, stopy, ramiona. Siłę strumienia i kierunek przepływu można regulować. Odmiany dysz tzw. wirujące przeznaczone są do masażu wybranych partii ciała, na przykład stóp.

Masaż wodno-powietrzny

Uzyskujemy w momencie dołączenia powietrza do wody dopływającej do dyszy. Efektem jest zwiększenie intensywności strumienia, podobnie jak w kranie z perlatorem. Ten rodzaj hydromasażu szczególnie dobrze oddziałuje na skórę poprawiając jej ukrwienie.

Masaż ultradźwiękowy

Specjalne dysze umożliwiają połączenie masażu wodnego z emisją fal ultradźwiękowych. Taki masaż rozgrzewa tkanki i poprawia ich ukrwienie. Poprawia też ich elastyczność, co pomaga w walce z cellulitisem. W wannach wyposażonych w system masażu ultradźwiękami można korzystać z obu masaży jednocześnie albo tylko z masażu wodnego.

 

Niemożliwe jest natomiast uruchomienie samych ultradźwięków.

Redakcja BD

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny