Uczestnicy konkursu nadesłali 302 projekty. Wśród nich były koncepcje reprezentujące wiele nurtów architektonicznych – od formy nowoczesnej z użyciem stali i szkła po różnorodne interpretacje istniejącej zabudowy Tylnej Mariackiej. Inspiracją dla projektantów były także formy związane z kolejnictwem jak np. obiekt nastawni, czy wieża wodna.
Zgodnie z wymaganiami organizatorów w projektach znalazły się łazienki dla osób niepełnosprawnych, osób z niemowlętami wymagającymi opieki oraz części dla pań oraz panów. Ze względu na lokalizację i ograniczoną powierzchnię działki wszystkie obiekty zaprojektowano jako piętrowe.
Najwyższą ocenę jury i Grand Prix konkursu zdobyła praca dwóch studentek Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Zuzanna Szpocińska i Anna Boruta stworzyły projekt budynku harmonijnie wpisanego w istniejącą, niełatwą sytuację urbanistyczną.
W projekcie, prostopadłościan o wysokości zabytkowej bramy do tunelu, tworzy przestrzeń podcienia i daje możliwość dyskretnego wejścia do toalet. Przewidziano tam również praktyczne miejsce ze stojakami rowerowymi.