Czarno-białe kompozycje łazienek i kuchni

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czarno-białe kompozycje łazienek i kuchni

Ikona mody Coco Chanel mawiała, że czerń i biel zawiera w sobie wszystko. To perfekcyjne zestawienie, idealne uzupełnienie, najwyższa harmonia. Nie dziwi więc, że mody przemijają, a duet black&white pozostaje nieśmiertelny.

aktualizacja: 2021-08-05 12:37:43

Pasuje do każdego stylu i wnętrza. Kocha kompozycje klasyczne, świetnie odnajduje się w minimalizmie. Niektórzy obawiają się, że czarno-białe połączenia mogą być monotonne. Nic podobnego! Zerknijcie na wybrane propozycje kuchenne i łazienkowe.

Kuchenny świat black&white

Pierwsza stylizacja od razu zwraca uwagę czarnym kolorem wysokiej lodówki. Koresponduje z nią ścianka pomalowana tablicową farbą, pełniąca funkcję rodzinnego "notatnika". Dopełnieniem ciemnego trio staje się grafitowy zlewozmywak na wyspie.


Zabudowa meblowa jest prosta, biała, z dodatkami jasnego drewna.
Zabudowa meblowa jest prosta, biała, z dodatkami jasnego drewna. Metalicznie błyszczą okap oraz stojąca bateria zlewozmywakowa Espacio z obrotową wylewką. Miedziano-złotawy połysk mają zaś loftowe lampy, naczynia i robot kuchenny. Niekwestionowaną gwiazdą wnętrza, oprócz lodówki, jest jednak podłoga - nietuzinkowa, o białych i czarnych heksagonalnych płytkach ułożonych w nieregularne wzory.

Czarno-biała wzorzysta posadzka przykuwa też wzrok w drugiej aranżacji kuchennej, tej bardziej klasycznej.
Czarno-biała wzorzysta posadzka przykuwa też wzrok w drugiej aranżacji kuchennej, tej bardziej klasycznej. Wyjątkowy klimat - rodem z dawnych dworków - wprowadzają żyrandol-kwietnik, a także solidny stół na dekoracyjnych, toczonych nogach. Choć wyczuwa się tu ducha przeszłości, w tej kuchni nie brakuje nowoczesnych rozwiązań. W dzień wnętrze napełnia się naturalnym światłem dzięki wielkoformatowym oknom, wieczorem przestrzenie robocze oświetlone są halogenami zamocowanymi na belkach sufitowych. Do dwukomorowego zlewu w ciemnym graficie dobrano stojącą baterię zlewozmywakową Zumba z czarną wylewką. Oprócz koloru wyróżnia ją elastyczność, która sprawia, że można ją dowolnie wyginać i ustawiać, zmieniać jej zasięg i wysokość, co zdecydowanie ułatwia zmywanie.

W czarno-białej łazience

Biel z czernią doskonale sprawdza się także w łazience.

W aranżacji retro posadzka wyłożona jest dużymi, prostokątnymi białymi płytkami
W przykładowej aranżacji retro posadzka wyłożona jest dużymi, prostokątnymi białymi płytkami (choć równie dobrze mogły to być typowe dla retro czarno-białe kafle w szachownicę). Na dolnej części ścian znajdują się białe płytki w cegiełkę, a na pozostałych powierzchniach - drobne kwadraty mozaiki. W takim otoczeniu ulokowany został czarny stolik pod umywalką, na wysokich, profilowanych nogach. Uwagę zwraca też piękna, stylizowana na dawną armatura. To stojąca bateria umywalkowa o dwóch dekoracyjnych pokrętłach z linii Retro New i bateria natryskowa z tej samej serii.
Zestaw baterii umywalkowej Retro
W aranżacji wykorzystano przesuwny zestaw prysznicowy Retro z rączką natrysku przypominającą dawną słuchawkę telefoniczną. Mimo odwołań do przeszłości są to bez wątpienia urządzenia na miarę XXI wieku. Baterie wyposażono w głowice ceramiczne, dzięki którym między innymi możemy lekko regulować pokrętłami. Natrysk ma system FerroEasyClean wspomagający usuwanie kamienia wapiennego.

Kto woli nowatorskie, minimalistyczne kompozycje, propozycja z czarną wanną jest właśnie dla niego.

W aranżacji wykorzystano  armaturę z kolekcji Adore Black/Chrome
Wykorzystano tu armaturę z kolekcji Adore Black/Chrome - wielootworową baterię wannową i podtynkową baterię umywalkową. Modele wyposażone w regulator ceramiczny charakteryzują się oszczędną formą - elementy montażowe zostały w sprytny sposób ukryte pod półką lub w ścianie. Wylewka baterii umywalkowej zakończona jest perlatorem formującym obfity, miękki strumień wody. Ekologicznie, ekonomicznie i w dobrym stylu. Bo przecież, jak mawiała Coco, moda przemija, styl pozostaje.

Zdjęcia aranżacyjne przedstawiają baterie marki Ferro.
www.ferro.pl 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje