Koszt udekorowania ściany fototapetą na fizelinie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Koszt udekorowania ściany fototapetą na fizelinie

Prezentujemy orientacyjny koszt udekorowania ściany o wymiarach 4,5 m szerokości i 2,7 m wysokości, fototapetą na fizelinie Mr Perswall Adventures firmy JVD.

Fototapeta na fizelinie Mr Perswall Adventures - JVD

Wytrzymała, gładka fototapeta drukowana w technologii cyfrowej na podkładzie flizelinowo-celulozowym. Odporna na mycie i płowienie pod wpływem słońca. Jest bezwonna. Powierzchnia półmatowa w intensywnych kolorach. Fototapetę przykleją się aplikując klej tylko na ścianę. Tego typu okładziny można kupić w sklepach internetowych oraz ich stacjonarnych odpowiednikach. Oprócz gotowych wzorów, możemy zlecić wykonanie tapety z naszego zdjęcia. Modne są również geometryczne, abstrakcyjne desenie lub modele z fakturą imitującą skórę bądź tkaninę. Właściwie dobrane mogą diametralnie odmienić wygląd pomieszczeń.

 

Zanim zamówimy konkretny motyw, wymierzmy ścianę i podajmy w sklepie jej wymiary. Po upływie ok. 2 tygodni otrzymamy tapetę przygotowaną na konkretną ścianę. Przed przystąpieniem do tapetowania, bryty trzeba pociąć na kawałki według zaznaczonej kolejności i ułożyć obok siebie sprawdzając wzór. Następnie na ścianę, wałkiem lub pędzlem, nanosi się cienką warstwę kleju i przykłada pierwszy pas tapety do ściany. Aby wzór tworzył pasująca do siebie całość, ważne jest, by sprawdzać, gdzie jest dół, a gdzie góra brytu. Nadmiar kleju usuwa się za pomocą specjalnej szpachelki do tapetowania. W taki sam sposób przykleja się kolejne pasy.

 

Wszystkie fragmenty, które nie są właściwym obrazem, np. instrukcje, białe krawędzie, odcina się ostrym nożykiem. Nowo położona fototapeta może zawierać pęcherze i plamy, które powinny zniknąć po jej wyschnięciu, czyli po 24 godzinach. W tym czasie pokój należy wietrzyć, temperatura w pomieszczeniu ma mieć minimum 18°C. Fototapety można przyklejać na dowolny tynk i płyty g-k.

Fototapeta na fizelinie firmy JVD - aranżacja pomieszczenia

Koszty materiałów i robocizny

  • Fototapeta Mr Perswall Adventures – 1825,50 zł (150 zł/m2)
  • Klej Metylan Direct do tapet flizelinowych – 25 zł
  • Robocizna – własna
  • Akcesoria – poziomnica, ołówek, wałek, pędzel
  • i kuweta do kleju, nożyk do tapet

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA