Koszt udekorowania ściany płytami gipsowymi Luna

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Koszt udekorowania ściany płytami gipsowymi Luna

Prezentujemy orientacyjny koszt udekorowania ściany o wymiarach 4,5 m szerokości i 2,7 m wysokości, płytami gipsowymi Luna firmy Bruk-Bet.

Płyty gipsowe Luna - Bruk-Bet

Gipsowe płyty z motywem koła. Dostępne w dużym formacie 60 × 60 cm i grubości 4,5 cm. Płyty są białe i przeznaczone do malowania na dowolny kolor farbami do wnętrz. Podłoże pod płyty powinno być wyrównane, suche, dobrze oczyszczone i odpylone, bez pozostałości tapet, farb, tynku. W celu zmniejszenia chłonności i wzmocnienia podłoża, ścianę trzeba zagruntować i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

 

Przed montażem dobrze jest wstępnie rozplanować układ płyt na ścianie. Poziom pierwszej warstwy wyznaczamy, korzystając z poziomnicy i przykręcamy do ściany łatę, na której będą opierały się przyklejane płyty. Należy je przyklejać za pomocą kleju gipsowego, nanoszonego na płytę grzebieniem na całą powierzchnię lub punktowo (min. 8 placków). Następnie płytę przykładamy do ściany i przyciskamy lekko poruszając, w celu równomiernego rozprowadzenia kleju. Kolejne płyty mocuje się z zachowaniem spoin szerokości 3 mm – stosuje się krzyżyki dystansowe.

 

Po związaniu kleju i usunięciu krzyżyków, spoiny wypełnia się gipsem szpachlowym. Formaty płyt skrajnych docinamy piłą do gipsu albo drewna i wyrównujemy krawędzie papierem ściernym. Powierzchnię płyt przed malowaniem gruntuje się i pozostawia do wyschnięcia przez ok. 10 godzin. Można je malować dowolną farbą dekoracyjną do wnętrz, przy użyciu pędzla, wałka lub agregatu malarskiego.

Płyty gipsowe Luna firmy Bruk-Bet - aranżacja pomieszczenia

Koszty materiałów i robocizny

  • Płyty gipsowe Luna – 1643,90 zł (135, 30 zł/m2)
  • Klej do płyt g-k – 62,68 zł (2 worki po 20 kg)
  • Impregnat Bruk-Bet Gips – 46,76 zł (2 l po 23,37 zł)
  • Robocizna – własna
  • Akcesoria – pojemniki, mieszadło i grzebień do kleju, krzyżyki dystansowe, paca zębata, wałek i pędzel do malowania płyt

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje