Ściany na poddaszu udekorowane miękkimi gąbkami 3D

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ściany na poddaszu udekorowane miękkimi gąbkami 3D

Długo upieraliśmy się przy fototapetach, ale projektantka odradzała je ze względu na trudność ułożenia na ukośnych ścianach. Poza tym duże wzory stwarzają optyczny chaos. Przypadkiem znalazła miękkie gąbki 3D, przeznaczone do ozdabiania ścian, i to było to! - mówi Jarek, Czytelnik Budujemy Dom, który modernizował ściany w 2014 r.

Rodzaj pomieszczenia: pokoje synów o pow. 15 i 18 m2.

Opis dekoracji: miękkie panele ścienne z elastycznej i gęstej pianki poliuretanowej o gr. od 2 do 5 cm.

Sposób wykończenia pozostałych ścian: pomalowane farbą w kolorze granit i farbą magnetyczną (nad biurkami i fragmentach ścian).

Decyzja: wcześniej ściany i meble w pokojach synów były zbyt kolorowe. Ponadto żonę denerwował widoczny na półkach sprzęt i chciała go schować w zabudowie. Nowy wystrój miał być bardziej dorosły, optycznie stwarzać porządek, a jednocześnie pasować do różnego temperamentu i zainteresowań nastolatków. Jeden syn trenował wtedy piłkę nożną, drugi tańczył, więc potrzebował w swoim pokoju więcej przestrzeni i lustra.

Modernizację rozpoczęliśmy od... zamiany pokojów. Młodszy, obdarzony większą energią, zajmuje teraz trochę większy, w którym przy jednej ze ścian architektka wnętrz zaprojektowała pojemną zabudowę na ubrania, książki, telewizor, a jej front pokryła ogromnymi lustrami. Podobną szafę, tylko bez luster, ma drugi syn. Mieliśmy zgryz z wykończeniem ścian przy łóżkach, bo tam najbardziej się brudzą. Obaj często zostawiają kanapy rozłożone i na nich wypoczywają i uczą się.

Długo upieraliśmy się przy fototapetach, ale projektantka odradzała je ze względu na trudność ułożenia na ukośnych ścianach. Poza tym duże wzory stwarzają optyczny chaos. Przypadkiem znalazła miękkie gąbki 3D, przeznaczone do ozdabiania ścian, i to było to!

Wykonanie: przed zawieszeniem nad biurkami ciężkich półek, malarze zdjęli ze ściany pokojami, płyty g-k. Założyli mocniejsze systemowe rusztowanie ze stali, położyli nowe płyty, zagruntowali. Ściany pomalowali dwukrotnie, a jedynie tam, gdzie kładli farbę magnetyczną, jest więcej warstw. Układanie paneli na ścianach było banalnie proste. Kupiłem z okładziną specjalny klej w tubach. Prace trwały miesiąc.

Niezbędne narzędzia: wałki i pędzle do malowania, pistolet do kleju.

Miękka okładzina z elastycznej i gęstej pianki poliuretanowej
Miękka okładzina z elastycznej i gęstej pianki poliuretanowej
Ściana pomalowana białą farbą magnetyczną
Czarną farbę magnetyczną nad biurkiem zamalowano białą farbą, żeby się nie odznaczała od reszty ścian.

Miękkie gąbki 3D na poddaszu - rady i przestrogi:

  • Synowie są bardzo zadowoleni z okładzin ściennych, bo przy łóżkach tworzą oryginalne, miękkie i ciepłe "plecy". Mogą się o nie oprzeć nie czując chłodu. Na elastycznej piance nie widać żadnych odcisków. Kiedy panele się zabrudzą, mogą je odkleić i uprać. Nawet w doborze kolorów pokazali odmienne gusty, jeden skompletował je w kolorach fluo, a drugi w stonowanych: bieli, czerni i graficie. Neonowe kolory musieliśmy nawet trochę uładzić, żeby "nie zabiły" stylistyki pokoju na poddaszu.
  • Do malowania wybraliśmy antyalergiczne i bezwonne farby, bo mieszkaliśmy w domu czasie remontu. Super funkcjonalna jest farba magnetyczna. Zastępuje tablice, które wymagają dziurawienia ścian.

Koszty ułożenia miękkiej gąbki 3D na poddaszu:

  • panele ścienne i klej - 4000 zł; 
  • farby 170 zł; 
  • robocizna - 2000 zł.

Galeria zdjęć

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Miękka okładzina z elastycznej i gęstej pianki poliuretanowej ma grubość od 2 do 5 cm i daje efekt 3D.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

14 Lip 2018, 06:33

8 godzin temu, Gość Gosia napisał: Czy są one w kolorze czy trzeba je jakoś pomalować ? Są w kolorze - i nie maluje się ich.

time image

Gość Gosia

13 Lip 2018, 22:22

Gdzie można zakupić takie gąbki 3D ? Czy są one w kolorze czy trzeba je jakoś pomalować ?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje