Czym powinien charakteryzować się dobry klej hybrydowy?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czym powinien charakteryzować się dobry klej hybrydowy?

Odpowiedź eksperta: Przede wszystkim siłą i bezpieczeństwem - musi spełniać coraz wyższe wymagania kleju, zachowywać swoją moc i szybkość łączenia, ale jednakowo być nieszkodliwy dla zdrowia. Musi być bezpieczny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, nie powodować alergii i podrażnień. Są to kryteria wymagane podczas stosowania w budynkach użyteczności publicznej np. przedszkolach, szpitalach.

aktualizacja: 2018-06-22 12:02:06

Hybryda powinna wykazywać się wysoką przyczepnością podczas prac, gdzie znajdują się ciągle nowe, "trudne" do sklejania podłoża (np. tworzywa sztuczne). Klej powinien być mocny, niezawodny oraz spełniać swoje zadanie w każdych warunkach. Pożądaną cechą jest również stała elastyczność utwardzonej spoiny, którą wyróżnia tzw. pamięć odkształceń.

Innymi cechami godnymi uwagi są na pewno: odporność na starzenie, możliwość malowania, stabilność wobec żółknięcia lub korozji, oraz dostępność trasparentnej, krystalicznie czystej spoiny.

Warto zawsze przeczytać na każdym kleju treść ostrzeżeń, które zazwyczaj znajdują się na tylnej części opakowania, które pozwolą zdiagnozować czy znajdują się w nim szkodliwe substancje np. izocyjaniny.

Marcin Nadera
Szef Produkcji
CX-80 POLSKA
fot. CX-80 Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje